*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. gruodžio 06 d.
Laikas 13:59:25

BŪK SĄMONINGAS » 25 citrinų panaudojimo būdai

2015-04-30

citr..

Citrinos – ne tik gėrimų ir patiekalų ingredientas. Jos gali pagelbėti išspręsti daugelį problemų. Kokių?

Šaldytuvo gaiviklis

Suvilgykite citrinos sultyse kempinę arba vatos gumulėlį ir tiesiog palikite šaldytuvo kampe.

Stabilizuoja arterinį kraujospūdį

Citrinos turi kalio, kuris padeda normalizuoti kraujo spaudimą, palengvinti galvos svaigimą ir pykinimą.

Natūralus antidepresantas

Vanduo su citrinos sultimis – tai natūralus antidepresantas ir priemonė, padedanti kovoti su stresu. Pamėginkite pačiulpti citrinos puselę – nuotaika tikrai pasitaisys.

Priemonė nuvalyti subraižytą pjaustymo lentelę

Patrinkite lentelę nupjauta citrinos pusele. Sultys pateks į jos nelygumus ir sunaikins bakterijas, dezinfekuos lentelę ir panaikins kvapus.

Palengvina kvėpavimą

Citrina pagardintas vanduo gali palengvinti kvėpavimo problemas (pavyzdžiui, astmą).

Užkerta kelią inkstų akmenims

Reguliariai vartojant citrinų sultis arba vandenį su juo, galima užkirsti kelią inkstų akmenų susidarymui.

Atbaido skruzdes

Dažniausiai galima apsieiti be specialistų pagalbos ir skruzdes išprašyti iš savo namų patiems. Jos labai nemėgsta citrinų. Išspauskite šiek tiek citrinų sulčių ant slenksčio ir palangių, kad atbaidytumėte skruzdes. Taip pat gelbsti ir grindų plovimas vandeniu su citrinos sultimis.

Natūrali senėjimą stabdanti priemonė

Žmonės švaisto daugybę pinigų pačioms įvairiausioms odos priežiūros priemonėms. Paprastas vanduo su citrina prausimuisi – pigi, natūrali ir efektyvi priemonė, padedanti kovoti su laisvaisiais radikalais, todėl oda ilgiau išlieka jauna, graži ir sveika.

Naikina burnos ertmės ir gerklės infekcijas

Jeigu į gerklę įsimetė infekcija – jums padės vanduo su citrinos sultimis. Tiesiog paskalaukite gerklę. O štai burnos skalavimas citrinos sultimis parūgštintu vandeniu padeda kovoti su nemaloniu burnos kvapu. Tačiau būkite atsargūs – citrinos rūgštis daro dantų emaliui ne patį geriausią poveikį, todėl po tokio skalavimo reikėtų dar kartą išskalauti burną švariu vandeniu

Išvalo kraują

Jeigu valgote daug nesveiko maisto, kraujas stipriai apnuodijamas toksinais. Gerkite vandenį su citrina – tai sumažins toksinų kiekį kraujyje.

Sveikai burnos ertmei

Burnos skalavimas vandeniu su citrina padės sumažinti dantenų kraujavimą, o kai kuriais atvejais – ir danties skausmą. Bet, kaip ir minėta anksčiau, būtina saugoti dantų emalį, ir po tokios procedūros dar kartą išskalauti burną švariu vandeniu.

Nagų šviesinimo priemonė

Pamerkite pirštų galus į šiltą vandenį su citrina – nagų spalva bus gražesnė.

Nuo pleiskanų

Įtrinkite į galvos odą 2 šaukštus citrinos sulčių ir išplaukite su vandeniu, tada įmaišykite šaukštą sulčių į stiklinę vandens ir šiuo mišiniu suvilgykite plaukus. Jeigu tokias procedūras kartosite kasdien, gana greitai pamatysite, kad pleiskanos išnyko.

Pašalina sunkiai nusiplaunančias dėmes ant rankų

Jeigu ant rankų liko dėmių (pavyzdžiui, nuo uogų), patrinkite odą citrinos minkštimu ir nuplaukite su vandeniu. Tai padės atsikratyti sunkiai įveikiamų dėmių.

Palengvina galvos skausmus

Kai kuriais atvejais lengvą galvos skausmą gali padėti įveikti citrina. Tiesiog išgerkite vandens arba arbatos, pagardintos šiuo vaisiumi.

Palengvina gripo ir peršalimo simptomus

Citriną vargu ar galima laikyti vaistu (jeigu jos su nemaišote su medumi ir pan.), tačiau ji gali palengvinti gripo ir peršalimo simptomus.

Atbaido kandis

Į citrinos žievelę įsmeikite keletą gvazdikėlių (prieskonių) ir palikite spintos kampe – tai ne tik padės apsaugoti drabužius nuo kandžių, bet ir suteiks jiems malonaus aromato. O štai į sveiką citriną susmeigti gvazdikėliai atbaido uodus.

Nuo virškinimo problemų

Citrinų sultys reguliuoja virškinimo procesus, todėl padeda išvengti vidurių užkietėjimo ir kitų su virškinimu susijusių problemų. Na, o geras virškinimas ir kraujospūdis, švarus kraujas – ilgo ir sveiko gyvenimo pagrindas.

Natūrali dezinfekavimo priemonė

Jeigu po ranka nėra jokių kitų priemonių, nedidelę žaizdelę galima patepti citrinos sultimis – jos dezinfekuos ir pagreitins gijimą.

Nuo karpų

Jeigu karpą kasdien tepsite citrinos sultimis, po kurio laiko ji nudžius ir išnyks.

Baliklis

Prieš skalbdami pamirkykite patalynę ar drabužius 30 minučių vandenyje su citrinos sultimis ir soda. Jūsų skalbiniai bus baltesni.

Chromuotų ir žalvarinių detalių valymo priemonė

Pasidarykite iš citrinos sulčių ir druskos pastą. Patrinkite ja detalę ir palikite 5 minutėms, o po to nuplaukite šiltu vandeniu. Jeigu yra būtinybė, detalę po to galima nupoliruoti.

Skalbimo priemonė

Į skalbimo mašiną įpilkite stiklinę citrinos sulčių – skalbimo milteliai geriau pašalins drabužių dėmes, o skalbiniai maloniai kvepės.

Pelėsių dėmės ant drabužių

Jeigu gyvenate drėgnoje patalpoje, tikriausiai tenka nuolat susidurti su pelėsiu (net ir ant drabužių). Pasidarykite pastą iš citrinos sulčių ir druskos, įtrinkite ją į dėmes ant drabužių, o po to išdžiovinkite saulėje.

Oro drėkinimui ir gaivinimui

Jeigu jūsų oro drėkintuvas ėmė nemaloniai kvepėti, įpilkite į vandenį 3-4 šaukštus citrinos sulčių. Tai ne tik padės išvalyti drėkintuvą, bet ir sukurs kambaryje malonią atmosferą.


sveikata_logo

 

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas