*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. gruodžio 06 d.
Laikas 13:42:48

Politika » Aktyvių ir savo ateitį ginančių žemaičių dėka, gigantiško danų kiaulių komplekso Mažeikiuose nebus

2011-01-21

Gigantiško danų kiaulių komplekso Mažeikiuose nebus. Mažeikių kaimo bendruomenė kartu su Mažeikių rajono savivaldybe pagaliau laimėjo ketverių su puse metų teismų maratoną prieš danų kapitalo UAB „Bugenių agro” ir gali atsikvėpti, kad pagaliau galės statyti namus, užsiimti normalia veikla ir pagaliau bus apsaugota nuo grėsusios smarvės, turto nuvertėjimo, galimo užterštumo ir ligų plitimo.

Per tą laiką įvyko 6 teismai, savivaldybės ir bendruomenės atstovai daugiau kaip pusę metų dirbo Vyriausybės sudarytoje darbo grupėje kiaulininkystės problemoms spręsti, dalyvavo įvairiuose pasitarimuose su Seimo Pirmininke, Seimo komitetais, atskirais Seimo nariais, ministerijų ir institucijų atstovais.

Dėl šių aktyvių veiksmų visoje šalyje buvo sustabdyta kiaulininkų nežabota plėtra, veikiantys kompleksai įpareigoti tvarkyti aplinkosaugines problemas, mažinti veiklą iki įstatymais nustatytų dydžių.

Sausio 18 d. 16 val. Mažeikių rajone, Bugenių kaimo bendruomenės namuose organizuota spaudos konferencija aptarti precedentų Lietuvoje neturintį įvykį. Tai kol kas vienintelė bendruomenė atsilaikiusi begaliniam spaudimui, kovojusi už savo teises Seime, Vyriausybėje, nepasidavusi aplinkosaugininkų pinklėms, teikusi įstatymų pataisas, suorganizavusi begalybę protestų akcijų ir piketų prie valstybės institucijų, teismų, Danijos ambasados. Konferencijoje dalyvavo ir kitos šalies bendruomenės, kenčiančios nuo danų gigantiškų gyvulininkystės kompleksų poveikio.

Seimo narys, Seimo valdybos sudarytos darbo grupės stambių gyvulininkystės ir paukštininkystės ūkių keliamoms problemoms spręsti vadovas Jonas Stanevičius pabrėžia, kad bugeniškių, Mažeikių rajono savivaldybės specialistų pasiekimas neabejotinai ras savo vietą Mažeikių rajono raidos istorijoje.

Seimo narys tikisi tolimesnio konstruktyvaus darbo su itin darbščiu Mažeikių rajono savivaldybės atstovu Antanu Naujoku, Bugenių bendruomenės atstovais Stanislovu Skurvilu, Vaidotu Jermolavičiumi.

Kaip tinkamai atstovauti savo kraštą, iš šių žmonių, pasak Seimo nario, privalo mokytis ne vienas šių dienų politikas.


LR Seimo kanceliarijos informacija

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas