Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugpjučio 13 d.
Laikas 19:21:37

Aktualijos » Antibakterinės medžiagos – ar jos „tik“ naikina bakterijas?

2014-11-20

plauti

Nuolat kyla diskusijos apie antibakterines medžiagas ir jų naudojimą kasdieninėse prekėse nuo dantų pastos, rankų plovimo skysčio iki kojinių. Ar kasdieninėje buityje reikalingos šios medžiagos ir ar tikrai jos „tik“ sunaikina pavojingas bakterijas?

Amerikos Arizonos universiteto mokslininkai paskelbė publikaciją apie antibakterinių medžiagų, tokių kaip triklozanas ir triklorkarbanas, aptikimą nėščių moterų šlapime bei vaisiaus virkštelėje. Triklozano buvo rasta visuose tirtuose šlapimo mėginiuose, o taip pat ir pusėje visų virkštelės kraujo mėginių, iš kurių daugelyje taip pat buvo rasta ir triklorkarbanas. Šie rezultatai rodo, kad dar negimęs vaisius yra veikiamas šių cheminių medžiagų.

Tai verčia susimąstyti, nes triklozanas siejamas su rimtais sveikatos padariniais, tokiais kaip vėžys, endokrininės sistemos veiklos sutrikdymu, toksiniu poveikiu kepenims, sumažėjusiu vaisingumu, raumenų pažeidimais, atsparumu antibiotikams ir vystymosi trūkumais, tokiais kaip kaulų apsigimimais, nereguliariu kaukolės masyvo augimu, mažesniu vaisiaus svoriu. Šiuo tyrimu mokslininkai nesiekė susieti antibakterinių medžiagų naudojimo su embriono pažeidimais, tačiau įrodyti, kad dar negimęs vaisius, jautriausiu savo vystymosi periodu, patiria šių chemikalų poveikį gimdoje.

Šie tyrimai turėtų būti aiškus pavojaus signalas besilaukiančioms moterims, kuomet jos renkasi muilą, dantų pastą ar kitas plataus vartojimo prekes su antibakterinėmis medžiagomis.

Tradiciniu (populiariuoju) požiūriu – gaminys yra saugus, kol nėra įrodymų apie jo žalą sveikatai ar aplinkai. Tačiau reikia vadovautis ir atsargumo principu – vengti to, kas galimai gali būti nesaugu, kol nebus pakankamų įrodymų, kad medžiaga yra saugi arba nesaugi. Būtent, kalbant apie triklozano ir triklorkarbano naudojimą produktuose ir jų saugumą patikimų duomenų nėra. Tad nesvarbu, ar jūs laukiatės ar ne – reiktų vengti šių medžiagų.

Pagalvok.lt pataria skaityti etiketes ir nesirinkti dantų pastos, muilo ar kitų priežiūros priemonių ir buities prekių su antibakterinėmis medžiagomis (angl. triclosan, triclocarbon). Rankų dezinfekavimui pakanka paprasčiausio muilo ir vandens – jie taip pat gerai pašalina mikrobus nuo rankų. Tad pagalvokite, prieš perkant ar verta rizikuoti savo ir savo vaikų sveikata.


pagalvok

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas