Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugpjučio 13 d.
Laikas 11:03:38

Aplinkosauginiai filmai » Aplinkosauginis filmas: Addicted to plastic/ Priklausomi nuo plastiko

2012-08-28

Addicted to plastic (liet. Priklausomi nuo plastiko, 2008 m.) – šiame dokumentiniame filme pristatoma turbūt viena universaliausia pasaulyje sukurta medžiaga – plastikas. Kur bepasisuksime matome plastiką ir įvairius jo variantus. Sukurti išmokome jau seniai, deja, sunaikinti nemokame iki šiol. Režisierius Ianas Connacheris seka plastiko keliu ir aplanko 5 žemynus.

Viena įdomiausių šio filmo dalių yra kelionė į Ramiojo vandenyno šiukšlių dėmę. Už 1609 kilometrų nuo JAV krantų tyvuliuoja didžiuliai plastiko plotai. Pasak režisieriaus, Jungtinių Tautų Organizacija tvirtina, kad kiekvienoje vandenyno mylioje yra apie 46 tūkstančiai plastiko gabalų.

Pristatomos plastiko perdirbimo galimybės. Režisierius būdamas Indijoje aplanko plastiko perdirbimo vietas, rodoma, kaip vietiniai žmonės surenka tonas plastiko, kuris vėl prikeliamas antram gyvenimui. Įdomus faktas, kad Indija perdirba net 60 proc. plastiko, o JAV – tik 5 proc. Filme kalbama apie pastangas ne tik perdirbti, plačias perdirbimo galimybes, bet ir iš kukurūzų kuriama bioplastiką, nesuyrančio plastiko žalą ekosistemoms bei nuodingą bisfenolio poveikį.

FILMO ANONSAS:

ŽIŪRĖTI FILMĄ:


Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas