*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. gruodžio 06 d.
Laikas 14:19:07

Aplinkosauginiai filmai » Aplinkosauginis filmas: Addicted to plastic/ Priklausomi nuo plastiko

2012-08-28

Addicted to plastic (liet. Priklausomi nuo plastiko, 2008 m.) – šiame dokumentiniame filme pristatoma turbūt viena universaliausia pasaulyje sukurta medžiaga – plastikas. Kur bepasisuksime matome plastiką ir įvairius jo variantus. Sukurti išmokome jau seniai, deja, sunaikinti nemokame iki šiol. Režisierius Ianas Connacheris seka plastiko keliu ir aplanko 5 žemynus.

Viena įdomiausių šio filmo dalių yra kelionė į Ramiojo vandenyno šiukšlių dėmę. Už 1609 kilometrų nuo JAV krantų tyvuliuoja didžiuliai plastiko plotai. Pasak režisieriaus, Jungtinių Tautų Organizacija tvirtina, kad kiekvienoje vandenyno mylioje yra apie 46 tūkstančiai plastiko gabalų.

Pristatomos plastiko perdirbimo galimybės. Režisierius būdamas Indijoje aplanko plastiko perdirbimo vietas, rodoma, kaip vietiniai žmonės surenka tonas plastiko, kuris vėl prikeliamas antram gyvenimui. Įdomus faktas, kad Indija perdirba net 60 proc. plastiko, o JAV – tik 5 proc. Filme kalbama apie pastangas ne tik perdirbti, plačias perdirbimo galimybes, bet ir iš kukurūzų kuriama bioplastiką, nesuyrančio plastiko žalą ekosistemoms bei nuodingą bisfenolio poveikį.

FILMO ANONSAS:

ŽIŪRĖTI FILMĄ:


Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas