Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2018 m. birželio 21 d.
Laikas 23:54:48

GROŽIS » Ar mūsų natūralus kvapas gali nugalėti kvepalų pramonę?

2012-05-18

  • Individualus kūno kvapas puikiai charakterizuoja asmenybę.
  • „Dominuojantys“ kvapai gali būti ypač patrauklūs priešingos lyties atstovams.

Mokslininkai jau seniai nustatė, kad viena iš efektyviausių priešingos lyties pritraukimo „taktikų“ yra individualus kūno kvapas.

Kvepalų kūrėjai išleidžia milijonus kurdami naujas kvapų linijas, o iš tiesų – žmogus tiesiog gimsta su savo „kvepalais“, kurie nepalyginamai patrauklesni nosiai, nei garsiausios kvapų linijos (žinoma, čia nešnekame apie aštraus prakaito kvapą po varginančios fizinio darbo dienos).

Tyrimuose, kuriuos atliko Stirlingo universitetas (Didžioji Britanija), teigiama, kad moteris menstruacijos ciklo metu ypatingai traukia vyriškas dominuojantis kvapas. Lygiai taip pat vyrus traukia moterų natūralus kvapas menstruacijų ciklo metu.

Tyrėjų komanda lygiagrečiai vykdė tyrimą, kurio metu tiriamųjų prašė įvertinti grupės žmonių skleidžiamą kvapą su ir be kvepalų. Didžioji dalis malonesnį kvapą jautė nuo žmonių, kurie nesinaudojo kvepalais. Žinoma, kiekvieno uoslės pojūčiai ir reakcija į juos labai individuali, todėl mokslininkai, bandydami gauti bent kiek tikslesnius duomenis, atliko tokį tyrimą: dalyvavo 6 žmonės su skirtingais natūraliais savo kvapais. 100 tyrime dalyvavusiųjų vertino šiuos kvapus ir buvo prieita prie išvados, kad į kiekvieną kvapą reaguojama labai individualiai. Vieniems kvapas atrodo malonus, kiti jį vertino labai blogai. Taigi, peršasi išvada, kad žmonės kvepalus naudoja bandydami apsisaugoti, kad nesusidurtų su tais, kuriems jų kvapas yra atstumiantis.

Natūralių žmogaus kvapų teorija turi ir savo istorines šaknis:

  • Anglijoje, Elžbietos karaliavimo laikais, buvo susiformavusi tradicija merginoms atsipjauti skiltelę obuolio, palaikyti ją pažastyje, kad prisigertų kūno prakaito ir tuomet duoti šią skiltelę suvalgyti potencialiems gerbėjams, taip jiems parodant savo susidomėjimą.
  • Tradiciniuose Balkanų šalių šokiuose vyravo panaši tradicija – vyrai, šokio metu, į pažastis įsikiša nosinę, o kai prisigeria pakankamai prakaito, ją pakelia ties patikusios merginos nosimi.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

qkas — 2012-05-22 16:55

Dar vieną dviratį atrado :) . O tai naujiena, kad žmogaus natūralus kvapas pats maloniausias! Renkantis partnerį/ę svarbiausias punktas yra KVAPAS. Žinoma, yra daug kitų punktų, bet šis – pirmas. Be jo kitų “pliusų” galima ir neieškot. Jei partneris smirdž, tai nieko gero nebus. Kiek žinau, kvapas parodo net ir kraujo suderinamumą ir duoda mažiausią palikuonių apsigimimo galimybę. Praktinis patarimas: nusiprauskite TIK vandeniu, o visas vietas, kurios prasmirsta nuo bakterijų, perplaukite 20% sodos tirpalu (100gr virinto vandens 20gr sodos). Soda savo kvapo neturi, bet dėl to išryškės jūsų natūralus prigimtinis kūno kvapas. Dar žmogaus kvapas sklinda išpučiant orą per nosį (tik ne po atsirūgimo!) 😉

Indraja — 2012-05-18 11:27

Idomu. Neskaiciau to britu straipsnio, kuri jus cituojate, bet ne karta skaiciau kituose saltiniuose, kad ne mensturaciju metu moters kvapas yra patrauklus vyrams, o ovuliacijos metu, kuomet moteris yra potenciai pastoti. Taip pat ir moters uosle ir “partnerio paieskos” instinktas tada veikia stipriausiai :)

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas