*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. spalio 23 d.
Laikas 12:20:13

KAS/KUR/KADA » Atiduok seną PLYTĄ perdirbti!

2011-11-06

Energetikos ir technikos muziejus, VšĮ “Kitas variantas” ir UAB EMP Recycling visas Vilniaus regiono mokymo įstaigas kviečia atkreipti dėmesį į mus supančios aplinkos apsaugą ir prisijungti prie projekto „Atiduok seną plytą perdirbti!”.

Projekto tikslas – formuoti jaunimo įprotį rūšiuoti smulkiąją buitinę techniką ir ją atiduoti perdirbti.

Projekto objektai – nebenaudojami mobilieji telefonai.

Energetikos ir technikos muziejuje taip pat galima atiduoti IR KITĄ SMULKIĄJĄ BUITINĘ TECHNIKĄ, kurią išmesti bet kur, taip pat šalinti kartu su komunalinėmis atliekomis ir išvežti į sąvartynus draudžiama. Pavojingomis aplinkai šios atliekos ir jų sudedamosios dalys (pvz. akumuliatoriai) tampa tuomet, kai kontaktuodamos su dirvožemiu, vandeniu pradeda irti. Dėl mažumo mobiliuosius telefonus ir kitą smulkiąją techniką ,,labai lengva” išmesti netinkamai. Jei per metus kiekvienas Vilniaus mokyklinio amžiaus vaikas atiduotų perdirbti bent po vieną telefoną, susidarytų 6600 kg atliekų, iš jų būtų perdirbta 3,8 t. plastikų, 1056 kg vario, 23,1 kg sidabro, 2,2 kg aukso, 99 kg paladžio, 0,22kg platinos, o į dirvožemį nepatektų 1,9 tonos nuodingų baterijų atliekų.

Siekdami sumažinti šią niūrią statistiką, Vilniaus regiono mokymo įstaigas kviečiame varžytis tarpusavyje ir surinkti daugiausiai nenaudojamų mobiliųjų telefonų. Pasibaigus konkursui, visi surinkti mobilieji telefonai bus atiduoti perdirbti.

Konkurso eiga ir nuostatai


Energetikos ir technikos muziejaus informacija

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas