*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. gruodžio 06 d.
Laikas 13:08:54

Gyvūnija » Augintinį rinkitės atsakingai

2015-01-29

suo

Praėjus Kalėdoms ir Naujiesiems metams gyvūnų prieglaudas užplūsta augintinių atsisakantys žmonės. Dažniausiai skambantys pasiteisinimai: „nebegaliu auginti“, „pasikeitė gyvenimo sąlygos“, „vaikams pasireiškė alergija“, „išvykstame į užsienį“. Realybė žiauri ir skaudi, dažnai šuniukas ar kačiukas tampa puikia kalėdine dovana, tačiau prabėgus šventėms kartu su pabodusiomis dekoracijomis, dažnai atsikratoma ir augintiniais.

Kodėl taip nutinka? Pirmiausia todėl, kad gyvūnas įsigyjamas spontaniškai ir neapgalvotai, šuniukas ar kačiukas perkamas kaip dovana vaikams, ar draugams…

Norint paskatinti atsakingą augintinio įsigijimą Lietuvoje pradėjo veikti internetinis portalas http://noriusuns.lt/

Portale rasite informacijos apie šuns įsigijimą, auklėjimą, atsakingą veisimą.

Jeigu nusprendėte įsigyti šuniuką, Jums reikėtų apsvarstyti ar turėsite pakankamai lėšų, laiko ir kantrybės augintiniui.

Prieš įsigydami šuniuką turėtumėte atsakyti į šiuos klausimus:

1) Ar Jūs tikrai norite šuns?

Jeigu šuns nori Jūsų vaikai, turite suprasti, jog anksčiau ar vėliau Jums atiteks visi šuns auginimo įpročiai, nes vaikams atsibos rūpintis augintiniu. Todėl jeigu šuns nori tik vaikai, o Jūs esate prieš augintinio įsigijimą, augintinio įsigyti nederėtų. Prisiminkite, kad šunimi reikės rūpintis 10-20 metų. Augintinio įsigijimui turi pritarti visi šeimos nariai.

2) Ar turite pakankamai laiko?

Suaugusį šunį Jums reikės vesti į lauką pasivaikščioti 2-3 kartus per dieną, ir nesvarbu, jog lyja lietus arba spaudžia šaltukas. Šunims reikia fizinio aktyvumo, žaidimų ir dėmesio kasdien. Reikėtų apmąstyti kur paliksite augintinį vykdami atostogų, ar galėsite jį vežtis kartu.

3) Ko tikitės iš šuns?

Dažna šuns atsisakymo priežastis būna charakterių nesutapimas, todėl Jums reikėtų išsirinkti tinkamo būdo augintinį. Gerai apgalvokite ar norite žaismingo šuns, sportiško, draugiško, kompaniono, o gal medžioklės pagalbininko. Svarbu, jog šuns temperamentas derėtų prie Jūsų gyvenimo būdo.

4) Ar esate kantrus?

Ar esate pasiruošęs kantriai mokyti savo augintinį atlikti reikalus lauke. Ar esate pasiruošę, jog augdamas šuo apgadins baldus, sugrauš kėdę, ar stalo koją, šuo į namus prineš purvo, Jūsų drabužiai bus aplipę šuns plaukais. Net maudomas ir prižiūrimas šuo turi specifinį kvapą. Ar Jūs tam pasiruošęs?

5) Ar turėsite pakankamai lėšų?

Šuns išlaikymas kiekvieną mėnesį kainuoja. Kainuoja šuns maistas, priežiūros priemonės (šampūnai, priemonės nuo parazitų), žaislai, dubenėliai, guolis, pavadėliai, transportavimo boksas, kasmetiniai skiepai, nenumatyti vizitai veterinarijos gydykloje, dresūros pamokos. Šios išlaidos plonins Jūsų piniginę kas mėnesį.

Prieš įsigydami gyvūną būkite sąžiningi ir atsakingi, nes tik dėl žmonių neatsakingumo gyvūno globos organizacijose atsiduria tiek daug niekam nebereikalingų, atsibodusių gyvūnų…

Ir vis gi, kaip sako viena šunų veisėja sriuba be šuns plaukų nėra skani. Šuns laikymas yra viena maloniausių ir džiaugsmingiausių patirčių gyvenime, tik jeigu sprendimai priimami atsakingai…

Jei svajojate apie naują šeimos narį apsilankykite www.noriusuns.lt


zalioji-lietuva

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas