*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. liepos 24 d.
Laikas 13:13:59

EKOVAIKYSTĖ » Autistės mergytės ir jos katės draugystė (foto)

2014-10-13

   autistes-mergytes-ir-jos-kates-draugyste-foto-2460

Autizmas tebėra sunkiai suprantamas tiek visuomenei, tiek ir mokslo žmonėms. Šį sutrikimą turintieji tarsi gyvena savame pasaulyje, nesiekia bendravimo su žmonėmis, dažniausiai arba visiškai nerodo savo emocijų, arba yra linkę į agresiją, paniką, milžinišką stresą. Pastebėta, kad naminiai gyvūnai, o ypač ramios ir meilios katės, palengvina šių žmonių gyvenimą, padeda jiems nurimti, paskatina atlikti mums tokias kasdieniškas užduotis, kaip apsirengimas, miegas ir kalbėjimas. Mažylei Iris Grace 5-eri ir ji yra autistė.

Mergaitė beveik nekalba, nebendrauja su tėvais ir kitais vaikais. Mergytė prižiūrintys medikai pasiūlė imtis meno terapijos ir taip buvo atskleistas įspūdingas Iris Grace talentas – ji tapo labai švelnius, pastelinių spalvų paveikslus. Tapydama ji nurimsta ir visiškai pasineria į šią veiklą bent porai valandų, o visą kitą laiką jai padeda Meino meškėnų veislės katytė Thula.

1

2

3

„Thulos dėka ženkliai sumažėjo nerimo priepuolių, Iris daug ramesnė. Tuo pačiu metu katė skatina dukrą daugiau bendrauti. Pastebime, kad ji daugiau kalbasi su Thula, sudeda nedideles frazes, pavyzdžiui, „kate, sėsk“, – teigia mergaitės mama Arabella Carter – Johnson. Katė, lyg jausdama savo svarbą mergytės kasdieniame gyvenime, nuolat ją lydi ir stengiasi kartu ir žaisti, ir miegoti, net drauge maudosi vonioje!

4

5

6

7

8

9


sveikata_logo

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas