*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. gruodžio 06 d.
Laikas 14:25:47

PLANETA » Augmenija

Gražiausi pagarbos gamtai pavyzdžiai (foto)

Gražiausi pagarbos gamtai pavyzdžiai (foto) (0)

2016-02-23
Žemė – mūsų namai, todėl turime ją mylėti ir stengtis palaikyti joje tvarką. Štai keli pavyzdžiai, parodantys, kaip reikėtų saugoti ir gerbti gamtą.

Skaityti daugiau »
Kuo ypatingas paprastasis kaštonas?

Kuo ypatingas paprastasis kaštonas? (0)

2015-09-24
Paprastasis kaštonas – ne tik gražus medis, bet ir labai naudingas. Todėl jis yra labai vertinamas liaudies medicinoje. Natūraliosios medicinos gydytojai ir gyduoliai nuo antikos laikų naudojo sėklas, lapus, medžio žievę įvairiems negalavimams gydyti. Paprastasis kaštonas paplitęs visuose žemynuose, išskyrus Antarktidą. Tačiau jo tėvyne laikoma Graikija ir Balkanų pusiasalis.

Skaityti daugiau »
10 vietų, kurios gali greitai išnykti

10 vietų, kurios gali greitai išnykti (0)

2015-09-14
Klimato atšilimas, miškų kirtimas, aplinkos tarša… Nereikia stebėtis, kad netolimoje ateityje galbūt nebeliks gražiausių gamtos kampelių. Vis dėlto reikia tikėtis geriausio – kad žmonija suvienys jėgas ir išsaugos bent dalį įspūdingo planetos palikimo.

Skaityti daugiau »
Medžių žievėse slypinčios gydomosios savybės

Medžių žievėse slypinčios gydomosios savybės (0)

2015-06-10
Nuo seniausių laikų buvo žinoma, kad gamtoje slypi daugybė augalų, kurie turi gydomųjų galių. Net tobulėjant farmacijos pramonei vis daugiau žmonių prisimena natūralius preparatus ir homeopatinius vaistus. Įvairių medžių žievės, kaip ir vaistiniai augalai ar žolelės, turi gydomųjų savybių. Paruošti užpilai, tepalai, arbatos ar kompresai, paruošti naudojant medžių žieves padeda įveikti ne tik skausmus, bet ir rimtesnius negalavimus.

Skaityti daugiau »
Kuo vertingi alyvų žiedai?

Kuo vertingi alyvų žiedai? (0)

2015-06-01
Jeigu reikėtų rinkti pavasario kvapą, pirmą vietą, be abejo, laimėtų alyvos.

Skaityti daugiau »
Geri patarimai, kaip naudoti garšvas

Geri patarimai, kaip naudoti garšvas (0)

2015-05-28
Garšvos dažniausiai laikomos piktžolėmis, kurias reikia naikinti visais įmanomais būdais. Jos gausiai želia lapuočių ir mišriuose miškuose, pakrūmėse, patvoriuose, soduose ir daržuose. Tačiau daugelis žmonių visai nepelnytai pamiršo šį vertingą, laukinės gamtos augalą. Keisti požiūrį į garšvas būtina! Juk tai skanus ir maistingas augalas!

Skaityti daugiau »
Kaip užsiauginti avokado medį iš kauliuko

Kaip užsiauginti avokado medį iš kauliuko (0)

2015-04-15
Ar žinojote, kad galima užsiauginti avokado medį iš šio vaisiaus kauliuko? Tai lengva padaryti – visus metus galėsite džiaugtis savo avokadų derliumi. O ir pats augalas gražus ir gali tapti interjero puošmena, skelbia livingtraditionally.com.

Skaityti daugiau »
Vienas pirmųjų pavasario augalų – tikra vitaminų ir mineralų bomba

Vienas pirmųjų pavasario augalų – tikra vitaminų ir mineralų bomba (0)

2015-03-04
Dauguma žmonių dilgėles pažįsta kaip bjaurias piktžoles, kurios skausmingai kanda. Tačiau šis augalas ypatingas. Mokslininkai seniai tyrinėja dilgėlių šaknų, stiebų ir lapų savybes. Nustatyta, kad šis pluoštinis augalas ypač naudingas žmogaus organizmui.

Skaityti daugiau »
Gyvybės medis: Tulės kiparisas

Gyvybės medis: Tulės kiparisas (0)

2015-02-12
Tulės medis (isp. – El Árbol del Tule) – galingas Montezumos kiparisas Santa Marijos del Tulės miestelio centre (Meksika). Šis galiūnas minimas dar actekų istoriniuose šaltiniuose, kuriems yra apie 2 tūkst. metų. Galima tik įsivaizduoti, kiek šiam kiparisui yra iš tikrųjų.

Skaityti daugiau »
Ajeras padeda mesti rūkyti ir užsiauginti plaukus

Ajeras padeda mesti rūkyti ir užsiauginti plaukus (0)

2014-12-11
Apie balinį ajerą pasakojama romantiška istorija. Lotynų kalba ajero pavadinimas – Acorus calamus. Antrasis žodis yra graikų kilmės ir reiškia nendrę. Taip pat tai – upių dievo Meandro sūnaus Kalamo vardas, kuris mylėjo gražuolę Karpą, vakarų vėjo dievo Zefyro dukterį. Abu jaunuoliai dalyvavo plaukimo varžybose Meandro upėje, kurioje Zefyro duktė nuskendo. Sielvartaudamas Kalamas taip pat […]

Skaityti daugiau »

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas