*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2022 m. sausio 19 d.
Laikas 21:17:32

PLANETA » Klimato kaita

10 vietų, kurios gali greitai išnykti

10 vietų, kurios gali greitai išnykti (0)

2015-09-14
Klimato atšilimas, miškų kirtimas, aplinkos tarša… Nereikia stebėtis, kad netolimoje ateityje galbūt nebeliks gražiausių gamtos kampelių. Vis dėlto reikia tikėtis geriausio – kad žmonija suvienys jėgas ir išsaugos bent dalį įspūdingo planetos palikimo.

Skaityti daugiau »
17 dalykų, kurie neleis senti jūsų smegenims

17 dalykų, kurie neleis senti jūsų smegenims (0)

2015-02-02
Tai, kas gerai jūsų kūnui, gerai ir smegenims. Tai reiškia, kad reikia subalansuoti mitybą ir valgyti daug vaisių bei daržovių, o štai prisotintų riebalų ar alkoholio vengti, pakankamai judėti ir miegoti aštuonias valandas per naktį. Tačiau gaunama vis daugiau įrodymų, kad nepaisant bėgančių metų smegenims nesusenti padeda daugybė kitų dalykų.

Skaityti daugiau »
Arkties tirpsmas reiškia daugiau itin atšiaurių žiemų – kol kas

Arkties tirpsmas reiškia daugiau itin atšiaurių žiemų – kol kas (0)

2014-11-05
Arkčiai šylant, Eurazijoje labiau tikėtinos darosi itin šaltos žiemos. Tyrimai rodė, kad šiltesnis Šiaurės ašigalis turėtų lemti šaltesnes, ekstremalesnes žiemas Eurazijoje. Dabar Eurazijos klimato modeliais paremtas tyrimas rodo, kad šaltesnės nei įprastai žiemos bus dvigubai labiau tiktinos. Bet yra kabliukas – šis poveikis ilgai nesitęs.

Skaityti daugiau »
Septynių milijonų žmonių mirtį sąlygojo oro užterštumas

Septynių milijonų žmonių mirtį sąlygojo oro užterštumas (0)

2014-05-12
Pasaulinė sveikatos organizacija (PSO) apskaičiavo, kad 2012 m. dėl oro užterštumo mirė septyni milijonai žmonių. Tyrimo rezultatai rodo tiesioginį ryšį tarp oro taršos ir širdies ligų, kvėpavimo sutrikimų ir vėžio.

Skaityti daugiau »
El Ninjo reiškinys gali 2014-uosius metus paversti vienais karščiausių per visą istoriją

El Ninjo reiškinys gali 2014-uosius metus paversti vienais karščiausių per visą istoriją (0)

2014-02-24
Paruoškite ledus ant pagaliuko! Išankstinės meteorologų prognozės sako, jog 2014-ieji gali būti karščiausi nuo temperatūros registravimo pradžios. Ir viskas dėl to, kad blogasis berniukas El Ninjo (El Niño), atrodo, į atmosferą rengiasi išspjauti susikaupusią šilumą.

Skaityti daugiau »
Įdomioji ekologija. Kas bendra tarp rankų plovimo ir klimato kaitos

Įdomioji ekologija. Kas bendra tarp rankų plovimo ir klimato kaitos (0)

2014-01-06
Žmonės Jungtinėse Valstijose plauna rankas vidutiniškai septynis kartus per dieną, bet daro tai daug aukštesnės temperatūros vandeniu nei reikėtų, manydami, kad tokiu būdu nužudo bakterijas. Energijos iššvaistymas šildant tą vandenį prilygsta mažų šalių metiniam kuro suvartojimui. Rankų plovimas karštu vandeniu nepadeda išsaugoti sveikatos, o tik priverčia sirgti mūsų planetą.

Skaityti daugiau »
Tolesnė klimato kaitos politika priklausys nuo Tarpvyriausybinės komisijos išvadų

Tolesnė klimato kaitos politika priklausys nuo Tarpvyriausybinės komisijos išvadų (0)

2013-10-14
Kokia bus tolesnė klimato kaitos politika, priklausys nuo Tarpvyriausybinės klimato kaitos komisijos (TKKK) ataskaitos išvadų. TKKK nuo pirmadienio, rugsėjo 23 d., posėdžiauja Stokholme ir svarsto klimato kaitos vertinimo ataskaitos projektą. Ši ataskaita yra vienas svarbiausių elementų formuojant klimato kaitos politiką.

Skaityti daugiau »
Pietų ašigalyje prieš savaitę užfiksuota rekordinio dydžio ledo kepurė

Pietų ašigalyje prieš savaitę užfiksuota rekordinio dydžio ledo kepurė (0)

2013-09-27
Antarktidoje, pietiniame mūsų planetos ašigalyje, baigiasi poliarinė žiema ir prasideda poliarinė vasara. Mokslininkai nepaliaudami skambina varpais apie ledynų tirpsmo grėsmę planetos ekosistemoms, tačiau Antarktidoje ką tik užfiksuotas rekordinis ledo kiekis – pietų polių šią vasarą (poliarinę Antarktidos žiemą) dengė vidutiniškai 18,7 mlrd. kvadratinių kilometrų ploto ledo kepurė, o absoliutus ledo kepurės ploto rekordas užfiksuotas vos prieš keletą dienų.

Skaityti daugiau »
Kintantis klimatas – didesnė grėsmė sveikatos saugumui

Kintantis klimatas – didesnė grėsmė sveikatos saugumui (0)

2013-02-22
Norint apsaugoti sveikatą nuo klimato kaitos padarinių, svarbu užtikrinti saugaus geriamojo vandens ir maisto prieinamumą, gerinti pasirengimą, reagavimą ir prisitaikymą ekstremalių situacijų metu. Pasaulio sveikatos organizacijos ir Pasaulio meteorologijos organizacijos parengtame Klimato ir sveikatos atlase skelbiamos ekstremalių oro sąlygų priežastys ir padariniai bei būdai, kaip su tuo kovoti, maliarijos, Dengė karštligės, diarėjos ir meningito statistika, šių susirgimų priežastys ir rizikos susirgti zonos.

Skaityti daugiau »
Akivaizdi klimato kaita Europoje: būtina imtis skubių prisitaikymo veiksmų

Akivaizdi klimato kaita Europoje: būtina imtis skubių prisitaikymo veiksmų (0)

2012-11-26
Visuose Europos regionuose jaučiamas klimato kaitos poveikis, dėl kurio atsiranda įvairių padarinių visuomenei ir aplinkai. Ateityje tikimasi sulaukti dar daugiau tokių padarinių, kurie, kaip nurodoma šiandien paskelbtame naujausiame Europos aplinkos agentūros vertinime, gali sukelti didelių nuostolių.

Skaityti daugiau »

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas