*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. gruodžio 06 d.
Laikas 13:48:38

VISUOMENĖ » Politika

Negeriantiems alkoholis žalingesnis, negu manyta

Negeriantiems alkoholis žalingesnis, negu manyta (0)

2015-11-03
Šiandien daug kalbama apie alkoholio žalą apskritai. O ką galima pasakyti apie lietuvių girtuokliavimo įpročius? Ką rodo statistika?

Skaityti daugiau »
Pražūtingi miesto garsai

Pražūtingi miesto garsai (0)

2015-10-21
Miesto gyventojai dažnai jaučia tylos trūkumą. Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis 275 milijonai žmonių turi klausos sutrikimų, 80 proc. iš jų gyvena didmiesčiuose. Nuolatinis triukšmas kenkia sveikatai ir sutrumpina gyvenimą. Ne visi nori ar gali kraustytis į tylesnius kaimus ir gyvenvietes. Galima išmokti gyventi triukšminguose miestuose taip, kad sveikatai būtų padaryta minimali žala.

Skaityti daugiau »
Kava ir arbata nėra energiniai gėrimai

Kava ir arbata nėra energiniai gėrimai (0)

2014-05-23
Seimui priėmus įstatymą, kuriuo nuo lapkričio 1 d. draudžiama jaunesniems kaip 18 metų asmenims parduoti energinius gėrimus, visuomenėje kilo diskusija, ar šiems gėrimams priskiriama kava ir arbata. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba pabrėžia, kad kava, arbata arba jų pagrindu pagaminti gėrimai nėra energiniai, nes apima kitą maisto produktų kategoriją. Jų apibrėžimai pateikti specialiuosiuose teisės aktuose. […]

Skaityti daugiau »
Nauja politinė mada – siekis įteisinti narkotikus

Nauja politinė mada – siekis įteisinti narkotikus (0)

2014-02-13
Apie kanapių legalizavimą vis dažniau prabylantys politikai linkę ignoruoti faktą, kad bet kokių narkotikų neigiamas poveikis sveikatai ir sukeliama socialinė rizika yra pagrįsti nepaneigiamais faktais.

Skaityti daugiau »
Kuo smirda mokslui remti skirti pinigai?

Kuo smirda mokslui remti skirti pinigai? (0)

2014-02-05
Visuomenės informavimo priemonės paskelbė apie 2014 m. sausio 27 d. prasidėjusį ilgalaikį verslo ir mokslo bendradarbiavimo projektą „Mokslo pieva“ [1]. Projektas pristatomas kaip atvira kūrybingumui tyrimų ir mokymosi erdvė, eksperimentinė tyrimų laboratorija, kurioje tarpdisciplininės studentų grupės kartu su patyrusiais mokslininkais atlieka mokslinius tyrimus, atnešiančius realią naudą visuomenei.[2] Iniciatyvą remia UAB „Philip Morris Baltic“ – įmonė, kurios gaminiai kelia milžinišką žalą Lietuvos gyventojų sveikatai, trumpina produktyvią gyvenimo trukmę, didina mokesčių mokėtojams tenkančią ligų naštą senstančioje visuomenėje.

Skaityti daugiau »
Fukušima šiandien: augančios problemos ir likvidavimo kaštai

Fukušima šiandien: augančios problemos ir likvidavimo kaštai (0)

2014-02-03
Nors po avarijos atominėje Fukušimos elektrinėje Japonijoje praėjo beveik treji metai ir situacija iš pirmo žvilgsnio nurimus, tebelikęs visas pluoštas šio įvykio sukeltų problemų, kurių sprendimas pareikalaus daug jėgų, žinių ir finansinių resursų. Pagrindiniai klausimai yra keturi: 1) ką daryti su radiaciniu užterštumu, 2) kam prisiimti avarijos atsakomybę, 3) kaip sėkmingai uždaryti pačią elektrinę ir 4) ką daryti su šalies energetine ateitimi. Pažiūrėkime į kiekvieną iš jų smulkiau.

Skaityti daugiau »
Vytautas Sinica. Valstybė žino geriau – tėvai vaikų nebeauklės

Vytautas Sinica. Valstybė žino geriau – tėvai vaikų nebeauklės (2)

2013-11-26
Skirtingais keliais – per švietimą ir per įstatymus, patyliukais ir viešai – Lietuvoje siekiama apriboti tėvų galimybes auklėti savo vaikus. Tai, kas ilgą laiką tiek politinėje teorijoje, tiek ir kasdieniame žmonių mąstyme atrodė savaime suprantama tėvų teisė ugdyti vaikui dorybes ir nuostatas, kurios atrodo teisingos tėvams, šiandien sulaukia bręstančio iššūkio vaiko teisių apsaugos įstatymų projektų ir pažangių mokymo programų pavidalu.

Skaityti daugiau »
Net žaislai gali būti pavojingi

Net žaislai gali būti pavojingi (0)

2013-11-12
Kasmet ES aptinkama vis daugiau nesaugių prekių. Ypač neramina faktas, kad dauguma jų – žaislai vaikams.

Skaityti daugiau »
Papildomoji ir alternatyvioji medicina – laukiami visuomenės siūlymai

Papildomoji ir alternatyvioji medicina – laukiami visuomenės siūlymai (0)

2013-11-05
Sveikatos apsaugos ministro įsakymu sudaryta darbo grupė netradicinės medicinos problemoms spręsti aptarė šios srities teisinio reglamentavimo galimybes ir iššūkius, numatė konkrečius žingsnius. Visuomenė taip pat kviečiama aktyviai dalyvauti ir ministerijos el. paštu info@sam.lt iki lapkričio 6 d. išsakyti savo nuomonę bei teikti siūlymus vieningai netradicinės medicinos metodų, produktų ir paslaugų sistemai Lietuvoje sukurti.

Skaityti daugiau »
Guoda Azguridienė. Kai mūsų valgiaraštį sudarinėja politikai

Guoda Azguridienė. Kai mūsų valgiaraštį sudarinėja politikai (0)

2013-10-21
Bendrame šurmulyje dėl Rusijos sustabdyto lietuviškų pieno produktų importo lengvai gali prapulti pati sustabdymo priežastis – esą produktai yra nekokybiški. Nekokybiški ta prasme, kad neatitinka higienos reikalavimų, mat juose rasta netinkamų medžiagų. Todėl Rusijos vartotojų teisių tarnyba, besirūpindama savo piliečių sveikata, tiesiog privalo reaguoti ir uždrauti nesaugius lietuviškus produktus. Apie šią įvardintą priežastį diskusijos nevyksta, nes visi puikiai supranta, kad nei higiena, nei vartotojai čia ne prie ko.

Skaityti daugiau »

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas