Kai beveik prieš dešimt metų Lietuvoje pradėjo dygti pirmieji molio ir šiaudų namai, ne vienas kraipė galvą ir gyvenančiuosius tokiame būste laikė keistuoliais.
Besikeičiantys metų laikai jau greitai privers ieškoti ne tik šiltesnių rūbų, tačiau ir bendro kur kas didesnio komforto jausmo namuose, biuruose bei kituose patalpose. Taigi plačiai atlapotus langus bei nuolatos įjungtas kondicionavimo sistemas iškeisime į šiltus radiatorius bei kitus šaltuoju metų sezonu ypač aktualius atributus.
Ekologiški kanapių blokeliai – Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Termoizoliacijos mokslo instituto Termoizoliacinių medžiagų laboratorijos mokslinių tyrimų rezultatas. Tai – alternatyvi statybinė medžiaga, kurta iš kanapių spalių ir įvairių rišamųjų medžiagų, galinti pakeisti keleto rūšių lengvojo betono blokus, naudojamus pastatų statybai, rašoma VGTU pranešime spaudai.
Teritorijų planavimas nebebus stabdys statyboms kaip ligi šiol. Lengviau atsikvėps ir ketinantys statytis gyvenamąjį namą žmonės, ir statybomis užsiimantys verslininkai. Bus gerokai patrauklesnės sąlygos investuotojams. Tai užtikrins Aplinkos ministerijos parengti ir Vyriausybei pateikti siūlymai, kaip Lietuvoje iš esmės patobulinti teritorijų planavimą.
Pasak JAV Pabėgėlių ir imigrantų komiteto, pasaulyje yra daugiau nei 33 milijonai pabėgėlių. Atrodytų, kuo susiję pabėgėliai ir medinės pervežimo paletės? Kiekvienais metais, vien JAV, yra pagaminama apie 700 milijonų medinių pervežimo palečių, iš jų apie 150 milijonų keliauja į sąvartynus. Vienas išradingas projektas rado šių dviejų, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų dalykų, rado jungtį – konvertuoti šias medines paletes į pgią statybinę medžiagą.