Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. sausio 22 d.
Laikas 10:54:52

EKOVAIKYSTĖ » Dėl E110 vaikai hiperaktyvūs?

2013-06-24

Del-E110-vaikai-hiperaktyvus_articlethumb580

E110 dažiklį leidžiama naudoti daugelyje maisto produktų, tačiau svarbu žinoti, kad naudojant šį dažiklį maisto produktai privalo būti papildomai paženklinti užrašu „gali neigiamai paveikti vaikų dėmesį ir aktyvumą“. bubblews.com nuotr.

Pasak Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausiosios specialistės Vaidos Svetulevičiūtės, E110 – dažiklis, produktams suteikiantis oranžinę spalvą.

Europos maisto saugos tarnyba neseniai peržvelgė naujausius mokslinius duomenis ir nustatė, kad įvairiuose maisto produktuose šio priedo yra mažiau. Europos Komisijos reglamento reikia laikytis nuo 2013 m. birželio 1 d.

E110 dažiklį leidžiama naudoti daugelyje maisto produktų, tačiau svarbu žinoti, kad naudojant šį dažiklį maisto produktai privalo būti papildomai paženklinti užrašu „gali neigiamai paveikti vaikų dėmesį ir aktyvumą“, išskyrus kai kuriuos produktus, pavyzdžiui, kai dažiklis naudojamas mėsos produktams žymėti arba jiems antspauduoti, dekoratyviai dažyti kiaušinių lukštus, taip pat gėrimuose, kurių alkoholio koncentracija yra didesnė kaip 1,2 proc.

Apsinuodijimų kontrolės ir informacijos biuro gydytoja toksikologė Irina Mironova teigė, kad E110 – „saulėlydžio geltonasis FCF“ („Sunset Yellow FCF“) – naudojamas ledjūrio menkėms, krevetėms konservuoti, saldumynuose, kepiniuose, užkandžiuose, leduose, daugelyje vaistų. Kai kuriose šalyse jis uždraustas. Dаžniausiai sukelia alergiją (paburksta nosies gleivinė, išberia odą), dėl jo gali sutrikti virškinimo trakto veikla, pradėti pykinti. Šis priedas gali sukelti vaikų hiperaktyvumą. Dėl jo inkstuose gali atsirasti navikų.


valstietis_lt

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas