Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. sausio 19 d.
Laikas 11:43:23

Pažeidimai » Dėl taršos pesticidais uždrausta parduoti šviežius mangus

2012-08-06

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad tiriant Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautą informaciją, uždrausta į mūsų rinką tiekti šviežius mango vaisius iš Brazilijos. Informaciją apie nesaugių vaisių siuntą, išplatintą Europos Sąjungos šalyse, pateikė atsakinga Olandijos tarnyba. Mangus iš Brazilijos importavo ir Airijoje, Čekijoje, Olandijoje ir Lietuvoje išplatino Olandijos firma Hage International BV.

Kaip informuojama pranešime, ištyrus vaisius nustatyta, kad pesticidų ometoato ir dimetoato likučiai šviežiuose manguose 4 kartus viršijo didžiausią leistiną koncentraciją ir sudarė 0,08 mg/kg, tuo tarpu jų didžiausia leistina koncentracija – 0,02 mg/kg. Dažniausiai šie pesticidai naudojami norint apsaugoti grūdus, citrusinius augalus, kavamedžius, arbatmedžius, vaisius, vynuoges bei daržoves nuo vabzdžių ir erkių.

Vilniaus valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai pagal gautą informaciją, nedelsiant patikrino UAB „Longana” (V.A. Greičiūno g. 2B, Vilnius). Tyrimo metu nustatyta, kad ši įmonė įsigijo iš Olandų kompanijos 74 kg mango vaisių, tačiau mūsų šalies rinkoje šiais vaisiais nebuvo prekiaujama.

Vilniaus valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba uždraudė platinti rinkoje nesaugius braziliškus mango vaisius ir įpareigojo UAB „Longana” šių vaisių siuntą (74 kg) saugiai sunaikinti arba gražinti platintojui.


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos informacija

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas