Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugsėjo 28 d.
Laikas 05:00:40

GROŽIS » Dezodorantai – krūties vėžio sukelėjai?

2011-06-21

Per pastaruosius penkiasdešimt metų pasaulyje sparčiai daugėja susirgimų krūties vėžiu. Mokslininku teigimu, 5-10 proc. yra paveldimumas ir net 90 proc. priklauso nuo aplinkos. Tyrimais įrodyta, kad dezodorantai bei antiperspirantai užima svarbią vietą krūties vėžio sukelėjų sąraše.

Parabenai kaupiasi organizme

Parabenas yra konservantas, saugantis produktą nuo sugedimo. Nors šio konservanto gamintojams galima naudoti mažais kiekiais, tačiau dažna moteris apsidairiusi savo vonioje pastebės, kad jo yra praktiškai visose priemonėse: šampūnai, prausikliai, tonikai, muilai, lūpdažiai, šešėliai, dezodorantai. Žinant, kad kasdien moteris ant kūno susideda maždaug 13 produktų, į kurių sudėtį įeina daugiau nei 20 sudedamųjų dalių, parabenų kiekis ant mūsų kūno analogiškai taip pat didėja.

Didėjantis moterų sergamumas krūties vėžiu, privertė mokslininkus tirti kosmetikos priemonių sudedamąsias dalis. Prieš dešimtmetį buvo pradėti tyrimai su pelėmis ir krūties vėžio ląstelėmis. Tuo metu buvo įrodyta, kad parabenas veikia moteriškus hormonus – estrogenus.

2004 metais britų mokslininkų tyrimų rezultatai parodė ryšį tarp krūties vėžio ir kosmetikoje esančių konservantų. Tyrimo metu buvo išanalizuota 20 krūties vėžio ląstelių. Paaiškėjo, kad 18 ląstelių buvo parabenų, kurie į auglius pateko per dezodorantus ir kasdien naudojamą kosmetiką.

Atlikti tyrimai parodė, kad organizmas ne tik negali iškaidyti parabenų, bet jie taip pat lieka žmogaus organizme ir kaupiasi krūties vėžio audiniuose.

Geriausia, ką galime padaryti, užtikusios ant produkto etikėtės užrašus metilparabenas, butilparabenas, propilparabenas, izobutilparabenas, mesti juos lauk iš savo namų. Pasidairius po kosmetikos parduotuves, pamatysite, kad parabenai puikuojasi ne tik ant pigios kosmetikos, šie konservantai dedami ir į itin prabangias kosmetikos priemones.

Kitas „įtariamųjų“ sąraše – aliuminis

Pasitepusios pažastį tepamu dezodorantu, sudarome tam tikrą plėvelę, kuri trukdo odai kvėpuoti, todėl atsiranda įvairių spuogelių ir pūlinukų. Krūties mazgeliuose taip kaupiasi aliuminio druskos.

Pirmiausia, apie dezodorantų ir krūties vėžio sąsajas pradėta kalbėti, kai buvo pastebėta, kad navikai žymiai dažniau atsiranda viršutinėje išorinėje krūties srityje, arčiau pažasties.

Mokslininkams ištyrus krūties navikų cheminę sudėtį, paaiškėjo, kad kuo navikas arčiau pažasties, tuo aliuminio koncentracija jame didesnė.

Natūraliai žmogaus organizmas aliuminio druskos nekaupia. Todėl daroma prielaida, kad šie metalai patenka į krūtį su higienos ir kosmetikos priemonėmis.

Aliuminis kaupiamas kaulų čiulpuose, kepenyse, inkstuose, kremzlėse ir gali sukelti šių organų sutrikimus.

Išeitis – natūrali kosmetika

Turime suprasti, kad atsisakiusios parabenų, ftalatų, sulfatų "prifarširuotų" dezodorantų netapsime sveikuolėmis. Turime iš esmės peržiūrėti kosmetinę, vonios spinteles ir visas savo bei vaikų higienos priemones. Natūralus ar ekologiškas antiperspirantas bei dezodorantas galbūt nesaugos jūsų 24 valandas per parą, bet bent jau tausos jūsų organizmą.


Something for Windy (Lawrence Luke Stas) nuotr.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Sim — 2011-07-14 17:04

Užtenka naudoti paprastą alūno druskos lazdelę. Jei šis variantas per brangus, tai galima naudoti, pavz. Himalajų druskos didesnius gabalėlius, o smulkius tiesiog ištirpinti vandenyje ir pasitepti pažastis. Šios druskos viso labo 1kg kainuoja ~16Lt – užteks 10metų į priekį :) be to, ši druska padeda ir nuo uodų sukelto niežėjimo.
O ekologiškos prekės tapo tiesiog sureikšmintas prekinis ženklas. Galima atsisakyti daugumos chemijos pramonės produkcijos, kosmetikos, drabužių etc. Vat ir tada prasideda ekologija- mažesnis vartojimas, mažiau šiukšlių, mažiau išnaudojami žmonės ir aplinka.

Bio — 2011-06-23 12:07

Aš jau naudoju ekologiškas priemones. Rezultatas man labai patinka ir svarbiausia, kad tai nekenkia tavo sveikatai. :)

aaa — 2011-06-21 10:19

eina sau :(

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas