Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 17 d.
Laikas 07:59:50

Pažeidimai » Ekologiškos arbatos užterštos pesticidais

2012-08-21

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad dėl taršos pesticidais UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ uždrausta realizuoti ekologiškų čiobrelių ir ramunėlių arbatų partijas, o taip pat gamyboje naudoti ekologiškų čiobrelių bei ramunėlių žaliavą.

Ekologiškų arbatų mėginiai UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ atrinkti bendradarbiaujant su VšĮ „Ekoagros“ ir įvertinus galimą riziką. Kaip Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą informavo VšĮ „Ekoagros“, ankstesni UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ ekologinių žaliavų tiekėjai Lenkijoje buvo sertifikuojami nekompetentingos sertifikavimo įstaigos, kuriai šiuo metu yra panaikinta laukinės augalijos rinkimo sertifikavimui suteikta veiklos akreditacija.

Nacionaliniame maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute ištyrus ekologiškų čiobrelių arbatos (partijos numeris Nr. L081205, pagaminimo data 2012-05-07, tinka vartoti iki 05-2015) ir ekologiškų ramunėlių arbatos (partijos numeris Nr. L061203, pagaminimo data 2012-03-05, tinka vartoti iki 03-2015) mėginius. Laboratoriniais tyrimais čiobrelių arbatoje nustatyta pesticido metamitrono (0,58±0,29 mg/kg), o ekologiškoje ramunėlių arbatoje – pesticido fonofoso (0,1±0,05 mg/kg) likučių, nors ekologinėje produkcijoje pesticidų likučių negali būti randama.

Atsižvelgus į laboratorinių tyrimų rezultatus, arbatos gamintojui UAB ,,Švenčionių vaistažolės“, uždrausta realizuoti sandėlyje sulaikytas ekologiškas čiobrelių ir ramunėlių arbatos partijas – atitinkamai 87 kg ir 67 kg, bei nurodyta nedelsiant surinkti iš rinkos išplatintą produkcijos dalį. Be to, įmonei uždrausta gamyboje naudoti pesticidais užterštą ekologiškų čiobrelių ir ramunėlių žaliavą (iš viso 267 kg).

Atsižvelgiant į tai, kad ekologišką žaliavą UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ įsigijo iš Lenkijos įmonės „Runo Sp. z.o.o“, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba apie nesaugią čiobrelių ir ramunėlių arbatą informavo Europos Komisiją Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF.


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inform.

Wikimedia Commons nuotr.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas