Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. spalio 26 d.
Laikas 10:10:53

EKOVAIKYSTĖ » Ekologiškų ir skanių naminių dažų gamyba mažyliams

2011-07-20

Šį kartą dėmesys – ne žaislams, o priemonėms. Mes išbandėme savo gamintus dažus, kurių receptais ir norime pasidalinti su jumis.
Prireiks: maistinių dažų, vandens, indelio dažams laikyti bei ledų kubelių šaldymo indo, uogų, priemonių dažymui – mes naudojom pipetę ir švirkštą, būtinai pabandykite, na, jei šių priemonių neturite, pakaks ir paprasto teptuko.

Čia priemonės išvardintos trims dažų receptams, tad neišsigąskite – tiek daug vsko nereikia, jei darysite tik vienus dažus.

Pirmasis naminių dažų receptas:

Į indelius pripilame norimą kiekį vandens, įlašiname maistinių dažų. Kiek dažų reikia – sprendžiate tik jūs – kuo daugiau pilsite, tuo spalva bus intensyvesnė ir atvirkšičia – kuo mažiau pilsite, tuo blankesnė. Viskas, dažai pagaminti, galite piešti! Kaip ir minėjau, išbandėme piešimą švirkštu bei pipete – vaikams tikrai labai patiko, paprastu teptuku piešti jau ko gero pabodę.

Nebijokite, kad išsiteps – maistiniai dažai lengvai išsiplauna tiek iš drabužių, tiek nuo rankų, po „meninės valandėlės“ tikrai nereiks atsisveikinti su mėgiama suknele ar kelnėmis. Žinoma, su šiais dažais geriau pieškite lauke, o jei piešite namuose ir nenorite, kad namai plauktų dažuose, geriau patieskite senų laikraščių storesnį sluoksnį ar celofaną. Ir apsišarvuokite kantrybe, nes vaikai vis prašo „dar, dar!”. Žinoma, galite pagalvoti ir apie kitas priemones, ne tik švirkštą, pipetę, bet ir pompytę, šiaudelį ir pan.

Antrasis naminių dažų receptas“

Tuo pačiu principu pasidarome „vandeninių“ dažų (mes tiesiog panaudojom likusius nuo pirmojo piešimo) ir juos supilame į ledukų šaldymo formeles.

Palaukiam kol užšals (geriau palikit per naktį) ir galime piešti!

Tai puikūs dažai karštai vasaros dienai. Beje, labai patiko sušalusius dažus liesti, tyrinėti – juk tai tikrai nėra įprasta mažajai rankelei.

Na, ir paskutinis, trečiasis receptas, bet ir visų skaniausias – duokite vaikui piešti tiesiog uogomis, vaisiais ar daržovėmis, kurių dabar pilni krūmai, pievos, daržai ir medžiai! Tai ideali priemonė patiems mažiausiems piešėjams, kurie vis dar viską deda į burnytę ir visų ekologiškiausia. Tiesa, paragavęs vaikutis tokių „dažų“, gali nebenorėti piešti :)

Sudėtingiausia iš viso šio proceso – surasti nusipirkti maistinių dažų. Vilniuje pravažiavom didžiuosius prekybos centrus ir iškart galim pasakyti, kad maistinių dažų ten nėra, nevarkit ieškodami. Paieškokite specializuotose maisto, prieskonių parduotuvėlėse, būtent ten mes ir radome.

Visi šie dažai itin saugūs – drąsiai galite duoti ir vos metukų „pradedančiajam“ piešėjui, nebaisu, kad šiek tiek paragaus.

O kokių dažų receptų žinote jūs?


Parengė www.medinisarkliukas.lt
FB: www.facebook.com/medinisarkliukas.lt

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas