*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. sausio 28 d.
Laikas 02:58:34

ATRADIMAI » Elektrostatinis vėjo energijos generatorius (Video)

2013-04-16

generatorius

Nyderlandų Delft universiteto tyrėjai kartu su architektų firma „Mecanoo“ mėgina sukurti naujovišką būdą elektros generavimui iš vėjo energijos. Jų darbo rezultatas – elektrostatinis vėjo energijos konverteris (Electrostatic WInd-energy CONvertor, EWICON), vėjo jėgainė, neturinti judančių dalių.

Kūrėjų teigimu, jos privalumai gana akivaizdūs – ji nesukelia jokio triukšmo ir vibracijų, nemeta šešėlio ir nepavojinga paukščiams, tai yra sprendžia pagrindines tradicinių vėjo turbinų problemas.

Šis elektrostatinis vėjo energijos konverteris naudoja visai kitą elektros energijos generavimo principą nei tradicinės vėjo jėgainės, kinetinę oro srauto energiją verčiančios generatoriaus rotoriaus mechanine energija, o ją – elektros energija. EWICON išnaudoja krūvio, išorinės jėgos veikiamo elektriniame lauke, energiją. 

EWICON atrodo kaip milžiniška teniso raketė, kurios pagrindas – rankena – yra pagamintas iš izoliatoriaus. Kita sistemos dalis – vandens talpa su purkštukais ir elektrodais, įelektrinančiais išpurškiamus lašelius. Vėjui ėmus nešti įelektrintus lašelius prie kolektoriaus – teniso raketės – grotelių, jos yra įelektrinamos. Šią energiją galima kaupti akumuliatoriuose ar perduoti į elektros tinklą.

Kitas siūlomas dizainas sudarytas iš vienos dalies – tiktai talpos, išpurškiančios teigiamai įelektrintus lašelius. Vėjui ėmus juos nešti tolyn, ši talpa įsielektrins neigiamai. Tokia sistema jau nepriklausytų nuo vėjo krypties.

Tyrėjai teigia, kad šiuo metu išmėgina tokios jėgainės nedidelių matmenų prototipą, tiesa, kol kas neatskleidžia, kokia jo galia. Jei šis principas pasirodytų efektyvus, tokios jėgainės galėtų būti montuojamos ir jūrose bei kituose atviruose vandens telkiniuose.


MokslasPlius inform.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas