Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. liepos 04 d.
Laikas 10:58:24

EKOVAIKYSTĖ » EP dėka specializuoti maisto produktai bus aiškiau ženklinami

2013-06-13

Bottle-feedingKūdikiams skirtas pienas, taip pat maistas, skirtas ypatingų medicininių poreikių turintiems asmenims, bus sveikesnis ir aiškiau ženklinamas. Antradienį Europos Parlamentas patvirtino atnaujintas šios srities taisykles.

Ant pieno mišinių taros ar pakuočių negalės būti naudojami kūdikių atvaizdai, kurie galėtų paskatinti pervertinti produkto naudą ir taip padaryti nepatrauklų maitinimą krūtimi ©Belga/Science/Abo

Europarlamentarai patikslino leidžiamą 6-10 mėnesių kūdikiams skirtų pieno mišinių, perdirbtų grūdinių maisto produktų, specialios medicininės paskirties maisto produktų, taip pat svoriui kontroliuoti skirtų paros raciono pakaitalų sudėtį bei ženklinimą. Jie taip pat nustatė tikslesnį vitaminų, mineralų ir kitokių medžiagų, kurios gali būti pridedamos šiuose produktuose, sąrašą.

Ant pieno mišinių taros ar pakuočių negalės būti naudojami kūdikių atvaizdai, kurie galėtų paskatinti pervertinti produkto naudą ir taip padaryti nepatrauklų maitinimą krūtimi. Vis dėlto bus leidžiama naudoti vaizdus, skirtus padėti identifikuoti kūdikių mišinius ir paaiškinti jų paruošimo būdus.

EP nariai kviečia Europos Komisiją įvertinti, ar mažiems vaikams skirtų pieno mišinių maistinė vertė palyginti su įprastu racionu, būtinu nuo motinos pieno atpratinamam vaikui, yra nors kiek didesnė. Komisija taip pat raginama įvertinti, ar reikia atskiro teisės akto dėl sportininkams skirtų maisto produktų, ir užtikrinti, kad juose būtų kuo mažiau pesticidų liekanų.

Reglamentas jau neformaliai suderintas su ES Taryba. Dauguma jo reikalavimų įsigalios po trejų metų.


Europos Parlamento informacija

Wikimedia Commons nuotr.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas