Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. gegužes 30 d.
Laikas 10:03:05

Ekonomika » EP narė: biodegalai turi būti ekologiškai veiksmingi ir nekonkuruoti su maistu

2013-07-12

corinne-lepagePer pastaruosius 10 metų Europos Sąjunga skatino biodegalų gamybą iš maistinių kultūrų, tikėdamasi, kad tai padės sumažinti anglies dvideginio išlakas transporto sektoriuje. Tačiau pasklidus abejonėms, ar biokuras ekologiškai veiksmingas, Europos Komisija pernai pasiūlė apriboti maksimalią „maistinių” biodegalų kvotą. Paklausėme EP nuomonę šiuo klausimu rengiančios Corinne Lepage (Liberalai ir demokratai, Prancūzija), su kokiomis problemomis susiduria ES biodegalų politika ir kaip jas spręsti.

EP pranešėja Corinne Lepage

EP pranešėjos nuomone, „pirmosios kartos” biodegalų iš maistinių kultūrų, tokių kaip rapsai, kviečiai ir palmės, gamybos skatinimas kenkia besivystančioms šalims, nes didina maisto kainas ir taip silpnina šių šalių apsirūpinimo maistu saugumą.

Be to, išpopuliarėjęs javų auginimas degalams gali privesti prie miškų vertimo dirbama žeme, o šis netiesioginis žemės paskirties keitimas didina anglies dioksido išlakas.

„Pritariu „maistinių” biodegalų ribojimui, tačiau negalima visko suplakti į vieną, kaip siūlo Komisija”, – įsitikinusi C. Lepage. Ji ragina grupuoti „maistinius” biodegalus pagal jų ekologinį veiksmingumą.

„Siūlau, kad dėl biodegalų naudojimo sumažėjusių anglies dvideginio išlakų apskaitoje taip pat atsispindėtų emisijos, susidarančios dėl netiesioginio žemės paskirties keitimo, – kad būtų labiau skatinami aplinkai draugiškesni biodegalai, pvz., etanolis”, – teigė europarlamentarė.

Ji pažymėjo, kad Europos Parlamentas dar 2008 metais paragino atsižvelgti į netiesioginio žemės paskirties keitimo faktorių.

„Ignoruodami šią problemą rizikuojame ES patikimumu kovoje su klimato kaita ir finansinės paramos, – kasmet biodegalų pramonei skiriama apie 10 mlrd. eurų iš nacionalinių biudžetų, – pagrįstumu.

C. Lepage nuomone, griežto taupymo laikais gali būti sunku pagrįsti tokių didelių subsidijų teikimą iki pat 2020 m.

Visgi ji pabrėžė, kad jau „investuotos lėšos turi būti apsaugotos, o pramonei reikia suteikti laiko, kad ji galėtų tęsti suplanuotą „maistinių” biodegalų gamybą ir sugebėtų pasirengti perėjimui prie pažangesnio žaliojo kuro, kurio kilmė nemaistinė, pavyzdžiui, atliekinė biomasė, šiukšlės ar dumbliai.”

Aplinkos komitetas liepos 11 dieną balsuos dėl ES biodegalų politikos atnaujinimo, kurį sudaro kuro kokybės ir atsinaujinančių išteklių energijos skatinimo direktyvų pakeitimai.

Tuo tarpu balsavimas plenarinėje sesijoje numatytas rugsėjo 10 dieną.


Europos Parlamento informacija

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas