Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. liepos 04 d.
Laikas 12:32:22

Politika » EP narė: būtina siekti didesnio moterų vaidmens kovoje su klimato kaita

2012-04-20

EP pranešėja apie moterų vaidmenį kovoje su klimato kaita Nicole Kiil-Nielsen

Moterų mirtingumas per gaivalines nelaimes daug didesnis nei vyrų, todėl tikėtina, kad jos labiau kentės nuo vis skaudesnių klimato kaitos padarinių. Europarlamentarai penktadienį balsuos dėl rezoliucijos, kuria siekiama didesnio moterų vaidmens sprendžiant su klimato kaita susijusius klausimus. EP nuomonės rengėja Nicole Kiil-Nielsen (Žalieji, Prancūzija) atsakė į mūsų klausimus.

Kodėl svarbu kovoje su klimato kaita atsižvelgti į lyčių aspektą?

Kaskart per krizę ar revoliuciją girdime, jog visų pirma reikia rasti sprendimą, o moterų teisės ateis vėliau. Tačiau toks samprotavimas pasenęs ir neveiksmingas. Šiandien klimato kaitos iššūkis ir teisingumo bei lygybės klausimai moterims yra glaudžiai susiję.

Negalėsime pasiūlyti veiksmingų ir naujų sprendimų, jei neišplėsime savo žiūros lauko. Pavyzdžiui, šiandien žinome, kad moterims yra iki 14 kartų didesnė tikimybė žūti gaivalinių nelaimių atveju.

Kokias konkrečias priemones siūlote?

Pranešime siūloma įtraukti daugiau moterų į ES diplomatiją klimato klausimais, pvz., delegacijų sudėčiai nustatyti 40 proc. kvotą. Taip pat turime skatinti didesnį techninių, politinių ir finansinių organų atvirumą.

Be to, prašome, kad vertinant ar pradedant įgyvendinti projektus duomenys būtų renkami ir grupuojami pagal lytį. Tai padėtų geriau suprasti klimato kaitos lyčių aspektą ir atitinkamai pritaikyti mūsų politiką.

Nesiekiame, kad klimato ir lyčių lygybės politika konkuruotų, – norime, kad šių klausimų sprendimas progresuotų kartu.

Kaip lyčių aspektas kovą su klimato kaita padarys stipresnę, sąžiningesnę ir veiksmingesnę?

Mane ypač paveikė vienas atvejis Tanzanijos Kilombero rajone, kur nevyriausybinė organizacija įgyvendino projektą – viename kaime iškasė šulinį.

Tačiau po dviejų metų jis išdžiūvo. Pasirodo, jį kasant buvo konsultuojamasi tik su kaimo vyrais, nors iki tol vandens visada ieškodavusios ir jį nešiodavusios moterys geriau žinojo, kurioje vietoje reikia kasti.

Supratę savo klaidą jie iškasė šulinį moterų nurodytoje vietoje. Nuo to laiko jis niekada nebeišdžiūvo.

Jei kova su klimato kaita atsižvelgs į lyčių aspektą, galėsime įveikti diskriminaciją ir drauge veiksmingiau spręsti aplinkos problemas. Tai naudinga visiems.

Europos Parlamento informacija

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas