Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 24 d.
Laikas 04:19:16

Kultūra » Gyvūnų teisių aktyvistai protestuos prieš delfinų skerdynes

2014-02-21

delfinasAsociacija „Už gyvūnų teises“, išreikšdama nepritarimą delfinų ir smulkių banginių medžioklei Taidži miestelyje Japonijoje, penktadienį 12.30 val. rengia taikų protestą prie Japonijos ambasados Vilniuje.
Protesto iniciatorė ir asociacijos „Už gyvūnų teises“ narė Gabrielė Vaitkevičiūtė sakė, kad šis protestas ─ tai solidarumo išraiška gyvūnų teisių organizacijoms pasaulyje. „Mūsų tikslas – atkreipti dėmesį į makabriškas delfinų skerdynes.

Japonijos Taiji miestelyje ir solidarizuotis su kitais gyvūnų teisių aktyvistais pasaulyje,“ – teigė G. Vaitkevičiūtė. Vasario mėnesį masiniai protestai prieš delfinų medžioklę jau vyko įvairiuose JAV miestuose, Berlyne. Penktadienį protestai įvyks Jungtinėje Karalystėje, po kelių dienų protestuoti rinksis egiptiečiai, informacinę akciją surengs australai.

Japonijos ministras pirmininkas tvirtina, kad delfinų medžioklė šalyje turi gilias tradicijas, tačiau medžioklė prasidėjo tik 1969 metais ir visai neseniai 95 proc. Japonijos gyventojų apie tai nežinojo. 2009 metais sukurtas ir Oskaru apdovanotas dokumentinis filmas „Įlanka” (angl. ''The Cove'') atskleidė Taidži vykstančias skerdynes visam pasauliui.

Delfinų medžiolė Taidži miestelyje prasideda rugsėjį ir trunka iki kovo. Žvejai suvaro būrį delfinų į užtvanką, kurią užtveria tinklais. „Dalis jų išrenkami delfinariumams, kur yra ištreniruojami, o paskui parduodami. Vienas treniruotas delfinas kainuoja apie 50 tūkstančių dolerių. Kiti paskerdžiami ir jų mėsa parduodama žmonių vartojimui. Nors delfinų mėsoje aptinkami dideli kiekiai gyvsidabrio, Japonijos valdžia teigia, jog ją valgyti saugu,“ – pasakojo asociacijos narė G. Vaitkevičiūtė. Per vieną medžioklės sezoną delfinariumams atrenkami arba mėsai nužudomi nuo 1000 iki 2000 delfinų.

Papildoma informacija:

Slaptai nufilmuotos delfinų skerdynės: http://www.youtube.com/watch?v=qzN0iVJwfLg&feature=youtu.be
Filmas “Įlanka” (2009 m.): http://topdocumentaryfilms.com/cove/
Vaizdo klipas, kuriame garsūs aktoriai kviečia sustabdyti delfinų medžiolę: https://www.youtube.com/watch?v=4uBfafEcqGU 


Daugiau informacijos:
Asociacijos „Už gyvūnų teises“ atstovė
Gabrielė Vaitkevičiūtė
Tel. nr. 868929488
El. paštas: gabriele@gyvunuteises.lt
www.gyvunuteises.lt

Wikimedia Commons nuotr.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas