*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. sausio 28 d.
Laikas 04:55:31

Aktualijos » Hitchcocko siaubas mažame miestelyje

2013-02-28

Milijonai paukščių apipuolė vieną Amerikos miestelį ir kelia pavojų jo gyventojams. Žmonės jaučiasi it Alfredo Hitchcocko filme.

JAV Kentukio valstijos Hopkinsvilio miestelio gyventojams A.Hitchcocko fantastinis trileris "Paukščiai" virto tikrove. Miestelį užplūdo milžiniški būriai sparnuočių ir jau išgąsdino gyvūnus. Gerai tik, kad nepuola žmonių, bet viską nusėjo išmatomis ir jiems gresia užsikrėsti įvairiomis ligomis.

"Kai paukščiai pakyla į dangų, visiškai užtemdo saulę. Man atrodo, kad jų čia milijonai", – dalijosi įspūdžiais vienas gyventojas.

Gali būti, kad dėl klimato kaitos paukščiai susirinko į miestelį baigti žiemos sezono. Vietos ekologai nurodo, jog šiemet temperatūra šiose vietovėse nenukrito žemiau nulio, dirva nesušalo, o tai geros sąlygos paukščiams, kurie minta vabzdžiais.

35 tūkst. gyventojų turintis Hopkinsvilis skambina pavojaus varpais, gyventojai kreipėsi į sanitarines firmas. Jos kviečiamos dezinfekuoti namų ir teritorijų, kurios jau baltuoja nuo išmatų. Paukščius mėginama baidyti fejerverkais ir oro patrankomis, bet miestiečiai sako, kad šios priemonės žmonėms kenkia labiau nei paukščiams. "Mano šunį patrankos trenksmas mirtinai išgąsdino. O tie paukščiai tik peršoko nuo vienos šakos ant kitos", – skundėsi vietos teisėjas.

Paukščiai, ypač juodaplunksniai, nešioja tokias infekcijas kaip histoplazmozė, galinti pažeisti plaučius. Užsikrėsti rizikuoja žmonės, kurių nusilpęs imunitetas, arba tie, kuriuos kamuoja kvėpavimo problemos. Paukščių išmatose yra ląstelių, mirtinai pavojingų šunims. Išmatose esančios medžiagos, įsisunkusios į žemę, gali ten likti net kelerius metus.


Wikimedia commons nuotr.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas