Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 19 d.
Laikas 19:36:54

Pažeidimai » Iš rinkos išimami silikoniniai kepimo įrankiai

2012-06-21

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba informuoja, kad Europos Komisijos Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas apie nesaugius silikoninius kepimo įrankius, importuotus iš Kinijos (gamintojas „Well task industrial CO“, 5/F Block, Saitu Industrial Park, Bulan Road, Buji Town, 518 112 Shenzhen, Kinija).

Slovėnijos kontroliuojanti institucija ištyrė šiuos gaminius laboratorijoje ir nustatė, kad silikoninių kepimo įrankių naudojimas gali kelti pavojų sveikatai dėl padidintos lakiųjų organinių junginių migracijos.

Minėtus „Delimano“ silikoninius kepimo įrankius į Europą importavo šveicarų firma „Top Shop International“ (Via Ferucio Pelli 13, Lugano, Šveicarija). Lietuvoje minėtus įrankius išplatino UAB „Studio Moderna“ (Slucko g. 3, Vilnius). Galimai nesaugūs įrankiai išplatinti ne tik Lietuvoje, bet ir Estijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Ukrainoje, Slovėnijoje, Rumunijoje, Juodkalnijoje.

Visa informacija apie įvykį perduota medžiagų ir gaminių, besiliečiančių su maistu, kontrolę vykdančiai Valstybinei ne maisto produktų inspekcijai prie Ūkio ministerijos. Šios įstaigos specialistai nedelsiant pradėjo atvejo tyrimą.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba ragina pirkėjus, įsigijusius nurodytus silikoninius kepimo įrankius (brūkšninis kodas Nr. 7640148316996, ID 100015815), grąžinti juos prekybininkams įsigijimo vietose.

Nuo šių metų pradžios Europos Komisija RASFF sistema paskelbė jau 37 pranešimus dėl įvairių nesaugių su maistu besiliečiančių gaminių, importuotų iš Kinijos.


Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inform.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas