Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2019 m. balandžio 18 d.
Laikas 15:43:36

NAUJIENOS » Išradinga idėja: namas iš panaudotų medinių palečių (video)

2012-12-04

Pasak JAV Pabėgėlių ir imigrantų komiteto, pasaulyje yra daugiau nei 33 milijonai pabėgėlių. Atrodytų, kuo susiję pabėgėliai ir medinės pervežimo paletės? Kiekvienais metais, vien JAV, yra pagaminama apie 700 milijonų medinių pervežimo palečių, iš jų apie 150 milijonų keliauja į sąvartynus. Vienas išradingas projektas tarp šių dviejų, iš pirmo žvilgsnio nesuderinamų dalykų, rado jungtį – konvertuoti šias medines paletes į pigią statybinę medžiagą.

Iš palečių pastatyti namai galėtų būti ne tik pigūs, tačiau ir draugiški aplinkai. Vienam nedidukui nameliui tereikia 80 medinių palečių, kurios prikalamos viena prie kitos. Ant viršaus užtempiamas tentas, kuris apsaugos namelio vidų nuo drėgmės. Į tarpus tarp palečių galima prigrūsti akmenų, medienos likučių.

Žinoma, šiauresnėse pasaulio šalyse, tokiose kaip Lietuva, tokios izoliacijos nepakaks. Todėl galima palečių vidų izoliuoti su putų polistiroliu. Tokį namelį galima suręsti itin greitai: penki vyrai tokį namuką gali lengvai pastatyti per savaitę.

Projekto kūrėjai sakė: „Padėklų projektas iš pradžių buvo sumanytas kaip pereinamojo laikotarpio prieglobstis sugrįžusiems po karo Į Kosovą. Šiems žmonėms reikalinga skubi pagalba, o mūsų idėja buvo alternatyva palapinei. Tačiau pradėjus įgyvendinti, paaiškėjo, kad tokia gyvenamoji vieta galėtų transformuotis į nuolatinę gyvenamąją vietą. Padėklai yra universali, tvari, perdirbama, lengvai surenkama statybinė medžiaga.“


Parengta pagal dailymail.co.uk

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas