*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2022 m. sausio 19 d.
Laikas 21:54:41

Alternatyvi mityba » Išskirtinio produkto galia

2016-05-03

biciu pienelis

„Pastaruoju metu daug kalbama apie bičių pienelį. Jau yra bitininkų, galinčių pasiūlyti jo įsigyti. Norėčiau daugiau sužinoti apie šį produktą. Parašykite, kokioms ligoms gydyti jis tinka“, – prašo Benjaminas.

Atsako prof. habil. dr. A.Gendrolis.

Bičių pienelis – vienas iš galingiausių gyvūninės kilmės biostimuliatorių. Tai bičių darbininkių liaukų sekretas, kuriuo iki 3 dienų maitinami bičių darbininkių, tranų vikšreliai, bičių motinėlės vikšrelis ir suaugusi bičių motinėlė. Natūraliame bičių pienelyje yra 18–42 proc. baltymų, 1,4–4,3 proc. riebalų, apie 18 proc. angliavandenių, 20 proc. aminorūgščių. Jame yra 22 nepakeičiamosios aminorūgštys, bičių organizmo hormonai, nukleino ir organinės rūgštys, vitaminai B1, B2, B6, B12, PP, C, pantoteno, folio rūgštis, biotinas, taip pat 14–15 mikroelementų: geležis, siera, magnis, manganas, kalcis, auksas, chromas, silicis, nikelis, sidabras, cinkas, kobaltas ir kt.

Svarbiausios veikliosios bičių pienelio medžiagos yra lipidai ir organinės rūgštys. Didžiausią dalį (iki 90 proc.) sudaro unikali 10-hidroksi-2-deceno rūgštis, kuri gamtoje yra tik bičių pienelyje. Bičių pienelis aprūpina organizmą mineralinėmis medžiagomis, mikroelementais, vitaminais ir hormonais.

Bičių pienelis – ypač vertingas bičių produktas, nes juo matinamos bičių lervutės. Bičių pienelio baktericidinis ir bakteriostatinis poveikis labai ryškus. Praskiestas santykiui 1:10 jis veikia stipriau už karbolio rūgštį. Netgi praskiedus 1 000 kartų bičių pienelis vis dar stabdo daugelio bakterijų augimą.

Bičių pienelis pakelia tonusą (ypač pagyvenusiems ar ligos išvargintiems žmonėms), pagerina apetitą, aktyvina fermentų veiklą organizme ir reguliuoja medžiagų apykaitą, pagerina kraujagyslių būklę, sustiprina regėjimą ir atmintį, reguliuoja kraujospūdį ir mažina spazmus, stimuliuoja kraujodarą, mažina cukraus kiekį kraujyje, spartina sunkiųjų metalų ir šlakų (kenksmingų medžiagų apykaitos produktų) šalinimą iš organizmo.

Karališkąja žele (Royal yelly) vadinamas bičių pienelis reguliuoja ir skatina endokrininių (taip pat ir lytinių) liaukų veiklą, stiprina imunitetą, mažina cholesterolio kiekį, slopina uždegimą. Bičių pienelis padidina žmogaus ištvermę, atsparumą stresams, infekcijoms ir kitiems nepalankiems aplinkos veiksniams. Pienelis dalyvauja kraujodaros procesuose, jis – nepakeičiamas maisto papildas sergantiesiems anemija.

Žmonės, vartoję bičių pienelį, kur kas rečiau sirgo peršalimo ligomis ar gripu. Šį bičių produktą patartina vartoti tada, kai staiga pasikeičia oro temperatūra ar klimatas (tolimų kelionių metu, kopiant į kalnus ir pan.), nes jis sustiprina adaptacinį organizmo pajėgumą ir leidžia greičiau prisitaikyti prie pasikeitusių aplinkos sąlygų.

Bičių pienelis padeda:
– atsinaujinti žmogaus audinių ląstelėms,
– slopina senėjimą,
– didina organizmo atsparumą ligoms,
– padeda išlaikyti sveiką odą ir žvilgančius plaukus,
– stiprina lytinę vyrų ir moterų potenciją.


Wikimedia Commons nuotr.

valstietis

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas