Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 19 d.
Laikas 19:54:31

EkoAkademija » Jaunystės saugojimo paslaptys: veido joga

2015-11-27

veidas

Skubėdami treniruoti kūną ir dailinti „neklusnias“ linijas, neturėtume pamiršti ir vienos svarbiausių kūno vietų – veido. Specialūs jogos pratimai ne tik atpalaiduos veido raumenis, bet ir juos sustiprins. Veido gimnastika padės atjaunėti be chirurginių grožio operacijų – padidins pavargusios odos tonusą, išlygins atsirandančius jos nelygumus bei užkirs kelią naujų raukšlių fomavimuisi.

Veido jogos metu užsiimama visų 57 veido, kaklo ir galvos raumenų treniravimu. Tai ne tik pagerina veido srities kraujotaką, bet ir padeda atsistatyti po ligų. Treniruotės gelbsti grąžinant raumenų judrumą po dalinio veido paralyžiaus, esant kitiems raumenų sutrikimams (pavyzdžiui, kreivai šypsenai), spazmams, nerviniam tikui.
Reguliariai užsiimant pratimais galima pagerinti regėjimą, sumažinti akių įtampą. Veido gimnastika gali padėti išmokyti sąmoningai valdyti emocijas – veido raumenų įsitempimą reguliuoti pagal savo norą, o ne spontaniškai reaguojant į aplinkos įvykius.
 
Štai keli nesudėtingi veido jogos pratimai, kuriuos paprasta atlikti namuose. Tik svarbu juos daryti reguliariai – kiekvieną rytą ir vakarą. Sakoma, kad užtenka treniruotei skirti penkias minutes per dieną, kad jau po dviejų savaičių būtų pastebėtas teigiamas rezultatas.
 
Kakta. Pridėkite rodomuosius pirštus tiesiai virš akių ir švelniai tempkite odą žemyn ir tuo pat metu mėginkite pakelti antakius į viršų. Pakartokite 10 kartų.
 
Sritis tarp antakių. Pridėkite pirštus prie nosies viršaus tarp antakių, spustelėkite ir laikykite. Tebespausdami, judinkite antakius aukštyn žemyn. Pakartokite 20 kartų.
 
Akys. Pridėkite po tris pirštus prie išorinio kiekvienos akies kampučio. Švelniai atitraukite odą smilkinių link. Atmerkite ir užmerkite akis – pakartokite 20 kartų.
 
Lūpos. Suspauskite ir „susukite“ lūpas į vidų, palaikykite jas tokioje padėtyje, įtempę raumenis. Tuomet „susukite" lūpas į priekį. Atpalaiduokite ir pakartokite kelis kartus, kol pajusite šilumą. Tai pagerina šypseną, mažina nervinę įtampą, suteikia lūpoms ryškumo.
Jei norite atsikratyti nuo rūkymo aplink burną atsiradusių raukšlelių, paslėpkite dantis po lūpomis ir suformuokite mažą „o“ raidę iš lūpų, laikydami jas įtempę ir šypsodamiesi kiek tik galite. Be abejo, prieš tai pirmiausia meskite rūkyti.
 
Smakras. Įtempkite kiek galima smarkiau smakro raumenis: atstatykite apatinę lūpą kiek įmanoma aukščiau ir išverskite ją į išorę, tartum pūsdami lūpas. Įsitempkite smarkiai, kiek tik galite – taip, kad smakras pabaltų, o ant jo susiformuotų duobutė.

Svarbu
Veido jogos pratimai gali netikti tiems, kurie turi rimtų veido odos ligų. Atsargiai jais užsiimti reiktų ir turintiems labai plonas kraujagysles. Tačiau ilgainiui, praktikuojantis nepersistengiant, jas tokiu būdu galima kaip tik sustiprinti. 


Aigustė Tavoraitė

lsveikata

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas