Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. liepos 04 d.
Laikas 04:28:44

MĄSTYK ŽALIAI » Ką daryti, kai namus puola skruzdėlės

2012-05-16

Pasaulyje vis labiau populiarėja skruzdėlių auginimas namuose. Jos tampa naminiais gyvūnėliais, kuriais rūpinamės, prižiūrime ir saugome. Tačiau ką daryti, kai šie padarėliai atsikrausto nekviesti ir dar siaubia virtuvę? Kad ir kaip būtų gaila, tenka imtis priemonių jų iškraustymui.

Galima rinktis agresyvias chemines priemones arba švelnius liaudiškus receptus. Patartina – liaudiškos priemonės. Taip būsite ramūs, kad jūsų vaikai nesuvalgys kažko apnuodyto nuo grindų ar chemikalai nepaklius į kvėpavimo takus.

Saldus masalas skruzdėlėms privilioti. Į puodelį įpilkite vandens su trupučiu medaus ir cukraus, puodelio kraštus taip pat apšlakstykite šiuo tirpalu. Gana greitai puodelis bus pilnas juodos arba rudos masės. Parinkite didesnio skersmens indą, kad padarėliams būtų patogu įlipti.

Uogienės spąstai. Reikia paimti šaukštą uogienės ir sumaišyti su nedideliu gabalėliu mielių. Skruzdės privalgo šio mišinio, mielės jų organizme plečiasi, kol galiausiai skruzdė žūva.

Saulėgrąžų aliejus. Kad jos nepultų prie maisto produktų, išorinius indų ir maišelių (kuriuose laikomi produktai) kraštus patepkite saulėgrąžų aliejumi. Bent dėl šių maisto produktų galėsite būti ramūs.

Įvairūs lapai. Laukinių mėtų, pelyno, šeivamedžio lapai, kreidos milteliai taip pat atbaido skruzdes. Pamėginkite ant skruzdžių takų padėti pomidorų stiebų, nedžiovintų, o nuskintų pomidorų kerų (ne vaisių). Jos nemėgsta pomidorų skleidžiamo kvapo. Skaitėme nemažai atsiliepimų, kur tikinama, kad skruzdės po šios staigmenos iškart dingo.

Kreida. Sutrinkite gabalą kreidos ir pabarstykite jų pamėgtose vietose. Šį metodą būtina taikyti lygiagrečiai su kitu skruzdžių naikinimo metodu, nes kreida skruzdžių neišnaikina, tik "išvaiko jų suvažiavimus".

Valgoma druska. Skruzdės nemėgsta valgomos druskos. Pabarstykite druskos ant jų takelių ar prie buveinės. Būdami gamtoje, druskos galite paberti aplink stalą, kad "draugės" neliptų į maistą.

Skruzdės žmonių namuose – šeimininkų kaltė

Kauno visuomenės sveikatos centras informuoja, jei kruopščiosios skruzdės-darbininkės ima vis dažniau lankytis žmonių namuose, kalti patys šeimininkai. „Jeigu namuose pilna maisto, kuris lengvai prieinamas, kodėl gi nepasivaišinus ir neparnešus gardumynų kitiems skruzdžių lizdo gyventojams? Kieme paliktas dubenėlis su vandeniu gali tapti ne tik skruzdžių troškulio malšinimo šaltiniu, bet ir plaukymo baseinu. Į žmogaus būstą sodo skruzdėlės užklysta ieškodamos maisto (ypač saldumynų), ir jei jau viena skruzdėlė aptiko gardų kąsnelį, galima tikėtis ištisos skruzdžių armijos antplūdžio, nes naudinga informacija apie maisto atsargas bus perduota ir kitoms skruzdėms. Skruzdėles domina bet koks maistas, kurį galima rasti neuždengtuose induose, naminių gyvūnų dubenėliuose, šiukšlių dėžėse“, – rašoma centro svetainėje.

Čia pat pateikiami būdai, kaip galima išvengti skruzdėlių:

  • Laikykite maistą sandariai uždarytą, skruzdėlėms neprieinamose vietose.
  • Reguliariai valykite virtuvės baldų paviršius ir grindis, kad skruzdės neaptiktų maisto likučių.
  • Nepalikite maisto ir vandens likučių naminių gyvūnų dubenėliuose.
  • Augalus apklijuokite juostelėmis lipniu paviršiumi, jei skruzdės „užsiiminėja alpinizmu“ ant jūsų kambarinių augalų.
  • Užtaisykite visus plyšius namo pamatuose, kad skruzdės neįsirengtų ten savo būsto.
  • Sode reguliariai surinkite nukritusius vaisius ir uogas, laiku nuskinkite pernokusius vaisius, kurie vilioja skruzdėles ir skatina jas kopti į medžius.
  • Yra augalų, skleidžiančių skruzdėlėms nemalonų kvapą. Norint atbaidyti sodo skruzdėles, ant takų, prie įėjimo į šiltnamius ar tarplysviuose verta pamėtyti išgenėtų pomidorų ūglių arba vystančių šeivamedžio ūglių ir lapų.
  • Skruzdėlėms taip pat nepatinka kavos tirščių kvapas.

Juokaujama, kad skruzdės negyvena kartu su tarakonais. Tad jei norite jų atsikratyti, užsiveiskite tarakonų, tik prieš tai išbandykite liaudiškus "draugių atsikratymo" patarimus.


Gail Shumway/Getty Images

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Gintare — 2013-05-06 09:06

medus su mielem nepadeda – tiesiog nelipa i sia lekstute, druskai jos visiskai abejingos – ramiai sau ant jos kopineja, uogiene su kepimo milteliais priviliojo, ziuresim kiek tai bus veiksminga

Feja — 2012-07-07 00:52

Yra toks daiktas vetirinarijos vaistinese, kaip dezutes su grudeliais (Faratox ar panasiai vadinasi). Priklijuoji ant tako tokia dezute, atrodo, kad visas skruzdelynas subega tu gruduku issinesti. Jie parnesa i lizda, uzmaitina motinele.. ir jei nauja seimyna atsikrausto i lizda ir uzvalgo tu gruduku.. Na patys suprantat. Isbandziau sita reikala po to, kai nepadejo nei taikus bandymai atbaidyti, nei liaudiskos priemones atsikratymui… Padejo tos dezutes ir skruzdes nebegrizo. Be to kai atsikrausciau labai sekmingai tam bute gyveno ir tarakonai ir skruzdeles..

kobra — 2012-05-16 12:40

turejau situ draugiu nuomuojamam bute, kai pirmam kurse mokiausi. Niekaip ju neatsikratem, ir kobra meginom, ir maista i sandarias dezutes uzdarinejom. zodziu, taip ir iskrauste jos mus :) girdejau, kad uzsienyje visus daugiabucius tokiu super milzinisku maistu uzdengia ir chemikalais isvaro, kitaip ju neatsikratysi. nu bet as labiau uz mieles, kad jos nusprogtu issiputusios, nei po to chemijoje gyvent ir paciai nusprogt :)))) fainas straipsniukas:)

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas