Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. birželio 01 d.
Laikas 01:42:11

Politika » Kaimo reikalų komitetas aptarė ekologinės gamybos plėtros klausimus

2013-04-25

darzoves

Seimo Kaimo reikalų komitetas šios dienos posėdyje apsvarstė ekologinės gamybos plėtros problemas. Pažymėta, kad nors šalyje ekologine gamyba užsiimančių ūkininkų skaičius ir mažėja, tačiau ekologiški plotai ir šios produkcijos apyvarta vidaus rinkoje didėja.

Žemės ūkio ministerijai pasiūlyta siekti, kad ekologiškų žemės ūkio maisto produktų gamybos plėtra turėtų tapti vienu iš Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos prioritetų. Ypač remtini ekologiniai mišraus tipo ūkiai, maži ekologinės produkcijos perdirbimo cechai, kooperuotų ekologiškų produktų parduotuvių steigimas. Atkreiptas dėmesys ir į ekologinės sėklininkystės problemas.

Prieita vieningos nuomonės, kad reikia supaprastinti ekologinio ūkininkavimo reglamentavimo taisykles ir siekti, kad jos iš esmės nesikeistų 5 metus.

Komitetas siūlo atsakingoms valstybės institucijoms sudaryti galimybes ekologinių ūkių savininkams tiesiogiai tiekti ekologiškus maisto produktus mokykloms, darželiams, ligoninėms ir kitoms viešoms įstaigoms.

Taip pat siūloma siekti, kad visuose valstybiniuose renginiuose ir tarptautiniuose susitikimuose maitinimas būtų organizuojamas Lietuvoje užaugintų ir perdirbtų ekologiškų produktų pagrindu.

Nuspręsta daugiau dėmesio skirti visuomenės informavimui apie ekologinių produktų savybes ir ekologinio ūkininkavimo kuriamas viešąsias gėrybes.


Wikimedia Commons

LR Seimo kanceliarijos informacija

ekologo

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas