Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. sausio 22 d.
Laikas 10:17:15

Aktualijos » Kaip dažnai turėtume praustis po dušu?

2015-02-02

dusasIš pirmo žvilgsnio atrodo, tai – kvailas klausimas. Ar kada sukote sau galvą dėl to, kaip dažnai maudotės?

Dušas mums yra savaime suprantamas dalykas – kasdienė arba beveik kasdienė praktika pradedant arba užbaigiant dieną. Išsimaudymas po dušu gali būti raminantis, šiltas ir malonus arba šiek tiek erzinantis, kai turime tai suspėti skubėdami.

Maudymosi praktikos turi ilgą istoriją. Senovės Roma garsėjo savo voniomis ir pirtimis. Jos šioje kultūroje vaidino svarbų vaidmenį, buvo beveik pagrindiniai bendravimo, susitikimo centrai. Daugelyje visuomenių maudymasis ilgai buvo bendruomeninis aktas. Kai kuriose vietose taip yra dar ir dabar. Pavyzdžiui, Maroke moterys vyrai ir vaikai kartą per savaitę susirenka viešose maudymvietėse.

Vakarų pasaulyje priimtiniausia yra kasdienio maudymosi praktika. Kasdien prausiamės po dušu, nes gyvename modernioje visuomenėje (kad ir ką tai reikštų) ir net nesusimąstome. Suprantant, jog kasdienis maudymasis yra tiesiog mūsų visuomenėje įsigalėjęs įprotis, norėtųsi paklausti, ar tai kaip nors padeda mūsų sveikatai. Atsakymas paprastas – ne.

Maudydamiesi netenkame gerųjų bakterijų

Nusiprausus po dušu nuo odos pasišalina didelis kiekis bakterijų. Be abejo, tai savaime nedidina infekcijos rizikos. Tačiau tai reiškia, kad ir ant jūsų odos esančios gerosios bakterijos, saugančios imuninę sistemą, yra taip pat pašalinamos. Jos atsinaujina, tačiau kam jų atsikratyti kasdien?

Maudymasis išsausina jūsų odą ir plaukus

Tai priklauso ir nuo to, kokiame klimate gyvenate, ar jūsų oda natūraliai sausesnė, ar riebesnė, tačiau muilai ir šampūnai bet kokiu atveju pašalina natūraliuosius, apsauginius odos riebalus. Per laiką, ypač sausesniame klimate, jūsų oda nuo per dažno maudymosi gali tapti sudirginta, pleiskanoti. Jei naudojate losjoną, jūsų oda pleiskanoja mažiau, taip pat mažiau prarandate gerųjų bakterijų.

Dažnai maudydamiesi sunaudojate tonas vandens

Kiekvieną dieną palįsti po karštu dušu yra prabanga. Amerikietis per 5 minutes po dušu sunaudoja daugiau vandens nei žmogus iš besivystančios, skurdžios šalies per visą dieną. Nors tai, kad mes naudosime mažiau vandens, ir nepadės tiems, kurie jo stokoja, tačiau vis tiek turėtume gerbti šį išteklį. Stebėkite tai, kiek vartojate. Tai yra labai svarbu gamtai.

Muilų atliekos patenka į gėlo vandens sistemas

Įvairių prausimosi priemonių, šampūnų, muilų atliekos yra kenksmingos gėlo vandens sistemoms. Jos yra naudingos žuvims, kenkia jų žiaunoms ir gleivinėms. Nors baisiausi teršalai yra trąšos ir pesticidai, tačiau plovikliai taip pat teršia mūsų didžiuosius ežerus. Kūno ir veido šveitiklių mikrogranulės taip pat teršia vandenį, nes jos neišsiskaido.

Žinoma, praustis po dušu yra svarbu. Higiena yra vienas iš žmogaus vystymosi pamatų. Reguliariai maudytis yra būtina sveikatai. Taip pat dušas daro ir nuostabų psichologinį poveikį. Tačiau išsimaudyti kartą per dvi ar tris dienas tikrai pakanka.


Pagal užsienio spaudą parengė Vaiva Lanskoronskytė

bernardinai_logo

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas