Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugpjučio 13 d.
Laikas 09:55:46

Augmenija » Kaip užsiauginti avokado medį iš kauliuko

2015-04-15

avokadas

Ar žinojote, kad galima užsiauginti avokado medį iš šio vaisiaus kauliuko? Tai lengva padaryti – visus metus galėsite džiaugtis savo avokadų derliumi. O ir pats augalas gražus ir gali tapti interjero puošmena, skelbia livingtraditionally.com.

Taigi, suvalgę avokadą, jo kauliuką nuplaukite ir pamėginkite iš jo užsiauginti savo medelį. Avokado kauliukai geriausiai sudygsta pasodinti iškart, nes jie labai greit praranda gyvybingumą.

Užsiauginkite avokadą iš kauliuko

Iš avokado išimkite didelį kauliuką, gerai jį nuplaukite, palikite nudžiūti.

Į kauliuko šonus per vidurį iš visų pusių įbeskite keturis medinius dantų krapštukus – jie laikys kauliuko apačią vandenyje, kad viršus liktų sausas.

Pripilkite indą kambario temperatūros vandens. Įdėkite avokadą, kad jo smailus galas būtų viršuje, o platesnis bukas galas – apačioje, stiklinėje. Dantų krapštukai turi remtis į stiklinės kraštus. 1cm bukojo galo turi būti vandenyje.

Vandenį stiklinėje keiskite bent du tris kartus per savaitę, kad jis neužsistovėtų ir neįsiveistų pelėsis.

Po 2-6 savaičių iš kauliuko išaugs šaknys ir stiebelis. Kai daigas pasieks apie penkiolikos centimetrų aukštį, pakirpkite jį iki pusės.
Pasodinkite sudaigintą kauliuką į mišinį iš vienos dalies vazonų žemės, vienos dalies durpių ir vienos dalies perlito. Sodinkite atsargiai, kad nepažeistumėte šaknų. Kauliuką sodinkite taip, kad jo viršus būtų virš žemės.

Pastatykite augalą saulėtoje vietoje, kurią pasiekia tiesioginiai saulės spinduliai. Jei augantis avokadas gaus mažai šviesos, jis išaugins ilgą stiebą su mažais lapeliais. Šie augalai mėgsta saulę – kad normaliai vystytųsi, jiems būtina šviesa.

Vasarą avokado medelį pastatykite lauke saulėtoje vietoje, tik vasaros pabaigoje–rudens pradžioje, kai temperatūra krenta, nepamirškite nakčiai įnešti jo į vidų.


Wikimedia Commons nuotr.

Delfi

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas