*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. liepos 24 d.
Laikas 11:53:30

NAUJIENOS » Kitai vasarai: tvarus surenkamas lauko dušas

2012-09-07

Nėra nieko maloniau nei praustis po dušu lauke, pasakytų sodybų ar vasarnamių šeimininkai. Lauko dušų būna įvairiausių, visų jų statymo būdai labai skirtingi, bet daugelis remiasi principu, kad vieną kartą pastačius, jos vietos jau nebepakeisi. Tai tarsi permanentiniai statiniai. JAV kompanija „Oborain“ siūlo sprendimą – surenkamą tvariais būdais pagamintą lauko dušą, rašo treehugger.com.

Dušo instrukcijoje rašoma, kad jį įmanoma surinkti per 30 min. Visos dušo dalys buvo pagamintos taupant energiją, mediena užauginta tvariais būdais. Be to, ji tiesiog stilinga.
Pastoviai gyvenant sodyboje ar kaime, galbūt lauko dušo perkėlimo problema ir neegzistuoja, tačiau ši savybė gali pasirodyti patraukli miesto gyventojams, kurie vasarnamiuose apsistoja laikinai ir nenori jo palikti likimo valiai. Be to, po žiemos nevienam savadarbiui lauko dušui dažnai prireikia remonto. Tokį galima greitai išrinkti ir saugiai palikti žiemoti sandėliuke.

Dušui vanduo paduodamas paprasčiausiomis sodininko žarnomis. Duše gali būti įmontuoti ir momentinė vandens pašildymo sistema (tačiau reikės elektros) arba vandenį galima šildyti rezervuaruose. Ateityje gamintojai žada gaminti modelius su saulės baterijomis ir lietaus vandens surinkimo galimybėmis.

Viena, kiek ironiška, detalė: „Oborain“ pigiausias modelis kainuoja 4,3 tūkst. JAV dolerių (apie 11,8 tūkst. Lt), o už brangiausią prašoma 12 tūkst. dolerių (apie 33 tūkst. Lt). Treehugger.com retoriškai klausia, nejaugi joks nagingas meistras nesugebėtų tokio padaryti pats? Tiesa, apie jokią prekybą nebus galima galvoti, nes gaminys – patentuotas.


Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas