Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2012 m. gegužės 18 d.
Laikas 05:54:30

Kultūra » Krekenavos regioninio parko ekspozicijoje – Nevėžio upės vingiai

2012-01-25

Sausio 20 dieną į Krekenavos regioninio parko lankytojų centrą prigužėjo daugybė svečių iš visos Lietuvos. Atidaryta moderni, Krekenavos regioninio parko išskirtinumą atspindinti ekspozicija. Pagrindinė ekspozicijos tema – „Nevėžio upės senvagių įvairovė“. 

Krekenavos regioninio parko direkcijos kolektyvą su naujai įrengta ekspozicija pasveikino Seimo narė Aurelija Stancikienė, Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos direktorė Rūta Baškytė, Aplinkos ministerijos Saugomų teritorijų ir kraštovaizdžio departamento direktorius Vidmantas Bezaras, Panevėžio rajono savivaldybės meras Povilas Žagunis, Kėdainių rajono savivaldybės meras Rimantas Diliūnas, VĮ „Panevėžio urėdija“ urėdas Daugirdas Lukoševičius, Krekenavos, Upytės, Naujamiesčio, Upytės ir Surviliškio seniūnijų seniūnai, vietos bendruomenių vadovai, kitų Lietuvos saugomų teritorijų direkcijų ir institucijų atstovai.

Ekspozicija įrengta, panaudojus naujas technologijas ir modernias eksponavimo galimybes. Visus atvykusius į atidarymą svečius sužavėjo ir neišdildomą įspūdį paliko UAB “Ekspozicijų sistemos” sukurta netikėta, atspindinti Nevėžio upės vingius erdvinė kompozicija. Dizainerės Skirmantės Vaitkevičiūtės sumanyta ekspozicinė juosta išraityta per visą patalpos erdvę, tarsi upelis vienur sukdamas į kairę, kitur – į dešinę, žemyn ir aukštyn, palieka senvages ir užutekius. Informacija apie parko vertybes pateikiama įdomiais pasakojimais, iliustruotais išraiškingais dideliais vaizdais, atspindinčiais Nevėžio vidurupio senslėnio kraštovaizdžio charakteringiausius bruožus.

Ekspozicinėse erdvėse vaizdžiai ir patraukliai supažindinama su parko augalija bei gyvūnija, pasakojama apie žmonių gyvenimą prie Nevėžio: piliakalnius, dvarus, kaimus ir miestelius, vandens malūnus, įžymius žmones. Informaciniuose terminaluose įdėta platesnė aiškinamoji medžiaga apie senvagių susidarymą, pažintinio turizmo galimybes. Edukaciniuose animuotuose siužetuose rodoma, kaip negalima elgtis gamtoje, kokia žala gamtai padaroma neatsakingu elgesiu. Lankytojų laukia unikali pažintis su parko simboliu stumbru, apie šių miško galiūnų gyvenimo ypatumus viename iš ekranų rodomas video filmas. Ekspozicijoje panaudoti būdingi gamtos garsai, kvapai. Stiklo pertvaroje įkomponuoti parke surinkti augalai. Ekponuojamas žymaus kryždirbio V.Svirskio išdrožtas šimtametis kryžius.
Vestibiulyje ant sienų lankytojams nupieštos rodyklės, tarsi upeliai, rodančios, kur reikia eiti. Sienos dekoruotos parke gyvenančių gyvūnų ir augalų siluetais, kurie žaismingai “apsigyvena” visoje patalpoje. Ant grindų ir lubų priklijuoti gyvūnų pėdsakai vedantys į ekspoziciją.
„Labai džiugu, kad tokia įdomi ir originali ekspozicija yra Krekenavoje! Joje pateikta tiek daug informacijos apie šį kraštą! Čia būtinai atsivesime savo vaikus!” – džiaugėsi krekenaviečiai.

Krekenavos regioninio parko direkcijos darbuotojai keletą metų rinko, sistemino eksponuoti skirtą medžiagą. Padėkomis už direkcijai suteiktą archyvinę medžiagą: senas fotografijas, žemėlapius, planus, filmus,- pagerbti kraštotyrininkai, mokslininkai, fotografai, oreiviai ir kiti Krekenavos krašto žmonės.

Ekspozicija įrengta Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie Aplinkos ministerijos ir Krekenavos regioninio parko direkcijos vykdomo projekto „Saugomų teritorijų tvarkymas (I etapas)“, finansuojamo ES struktūrinių fondų ir LR biudžeto, lėšomis.
Šventės dalyvius prajuokino Krekenavos kultūros centro dramos kolektyvo rodytas spektaklis „Nei velnias, nei gegutė…“, linksmino skambios Ėriškių kultūros namų kapelos dainos.

Ekspozicija savo idėja ir sudėtingu išpildymu bei eksponatais – išties originali. Unikali ekspozicija, skatinanti gilesnį susidomėjimą gamta, krašto istorija, tradicijomis, laukia lankytojų. 


Krekenavos regioninio parko direkcijos infor.

Facebook komentarai:

Kiti komentarai

Aš — 2012-02-01 12:34

Būtų miela sužinoti koks yra ekspozicijos plotas ir kiek toks gėris kainavo.
Ačiū

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite visas šviežiausias naujienas!


Žaislų dirbtuvės




renginiai


Savaitės vaizdelis

Kasdien išmetama bilijonas maišelių 0

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas