Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. spalio 01 d.
Laikas 16:41:15

GROŽIS » Kuo labiau putoja – tuo labiau kenkia?

2015-04-23

plaukai sls

Ar kada nors atkreipėte dėmesį į tai, kas rašoma ant dušo želė, dantų pastos ar šampūno etiketės? Gal pastebėjote ten užrašus SLS (Sodium Lauryn Sulfate) arba SLES (Sodium Laureth Sulfate)? Jei pastebėjote, ar pasidomėjote, ką jie reiškia?

Kas tas SLS ir SLES

Paprastai tariant – tai chemikalai, išgaunami iš naftos produktų. Jie labai jautriai reaguoja į vandenį: sparčiai tirpsta smarkiai putodami, ir tokiu būdu valydami susikaupusius nešvarumus. Taigi nieko keisto, kad šios sintetinės medžiagos naudojamos buitinėje chemijoje: grindų ar indų plovikliuose. Tačiau jo apstu ir mūsų kasdienės kūno priežiūros priemonėse.

Kaip veikia SLS ir SLES?

Tikriausiai pastebėjote, kad kuo labiau putoja jūsų naudojamas šampūnas, tuo geriau nusiplauna visi nešvarumai, o plaukai labiau blizga ir tampa puresni. Iš vienos pusės – tai didelis privalumas. Iš kitos pusės – didelė grėsmė, nes SLS ir SLES ne tik valo, bet ir nusilpnina bei pažeidžia paviršių. Naudojant smarkiai putojančius šampūnus, kuriuose yra natrio sulfato, kyla grėsmė išsausinti galvos odą ir plaukus. Po kurio laiko plaukai tiesiog nusilpsta, oda ima pleiskanoti… o neretai netgi pradedama plikti.

Kalbant apie veido prasusimosi priemones, natrio sulfatas, sukeliantis putojimą, sausina odą, todėl gali sukelti alergijas, šerpetojimą ir niežulį.

Blogiausia, kad poveikis pastebimas tik po kurio laiko. Iš pradžių vartotojas džiaugiasi gerais prausiklio ar šampūno teikiamais rezultatais ir tik vėliau susiduria su visomis problemomis, kuomet oda ar plaukai jau būna pažeisti. Deja, ne visuomet suprantame, kad kaltos būtent šios priemonės, todėl dar įnirtingiau jas naudojame, stengdamiesi pašalinti “laikinas”

Nors dėl SLS ir SLES naudojimo ir sukeliamų reakcijų kyla daug diskusijų (Europos Sąjungos šalyse šių priemonių naudojimas nėra ribojamas), Japonijos mokslininkai pateikia šokiruojančių faktų. Anot jų, natrio sulfatas gali sukelti genų mutacijas ir padidinti vėžio riziką. Taip nutinka dėl to, kad SLS ir SLES yra vienintelė medžiaga, galinti prasiskverbti į kraujo apytakos sistemą.


sveikata_logo

 

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

L — 2015-04-24 22:31

Tai visi Margarita šampūnai su šituo SLS.. o dar parašyta “patikrinta dermatologų”…

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas