Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. liepos 04 d.
Laikas 11:51:10

Atliekos » Kur keliaus Kauno eglė?

2012-01-13

Prabėgus šventėms prie šiukšlių konteinerių vėl „pridygo“ eglučių. Nepaisydami įvairių eglučių surinkimo akcijų, gyventojai skuba paprasčiausiu būdu atsikratyti tuo, kas keletą savaičių jiems kėlė nuotaiką, džiugino akis. Tačiau Kauno miesto eglutė – ypatinga. Ji ne tik kiek ilgiau džiugins miestiečius, bet ir dėl jos ateities dar niekas tiksliai nenuspręsta.

Miestuose akcijų gausa

Miestuose jau tampa gera tradicija skatinti gyventojus ne mesti eglutes į šiukšlių konteinerius, o priduoti perdirbimui. Jau šeštus metus iš eilės akciją „Kalėdų eglutė – namų šilumai“ Vilniuje organizuoja verslo bendrovė „Ecoservice“. Sausio 6 – 16 dienomis gyventojai eglutes gali mesti į prie prekybos centrų pastatytus konteinerius.

Pirmą kartą akciją Vilniuje „Grąžink Kalėdų eglutę gamtai“ inicijavo ir „Žali.LT“. Skirtinguose Vilniaus miestuose žalieji savanoriai patys nusprendė pasitikti gyventojus ir priimti jų atneštas eglutes, kurios greitu laiku taps biokuru.

Į konteinerius mesti eglutes Klaipėdos gyventojus kviečia UAB „Specialus autotransportas“. Panašią akciją Kaune organizuoja Kauno miesto savivaldybė kartu su bendrove „Kauno švara“. Vykdant šią akciją gyventojai skatinami palikti eglutes nurodytose vietose. Vėliau jos bus surenkamos ir išvežamos.

Kauno eglutė džiugins iki vasario

Kauno mieste Rotušės aikštę tebepuošia gruodžio pradžioje papuošta netradicinė ir į Guinnesso rekordų knygą pretenduojanti eglė. Ji, pasak eglės autorės Jolantos Šmidtienės, stovės ir miestą puoš iki Šv. Grabnyčių, t.y. iki vasario 2 dienos. Pagal visas katalikybės tradicijas.

Šventinė eglė pagaminta rankomis iš keturiasdešimties tūkstančių žalių plastiko butelių. Iš jų suformuotus pusrutulius juosia 3,5 km ilgio girlianda. Visi stebėjosi tokia neįprasta Kalėdų ir Naujųjų metų puošmena. Kauniečiai labai įvairiai vertino naująją eglę. Vieni teigė, kad belieka laukti vaikščiojančios eglės, kiti žavėjosi, o šios idėjos autorė menininkė Jolanta Šmidtienė sako, kad labai norėjusi net tik pradžiuginti visus prieš šventes, bet ir atkreipti dėmesį į ekologiją, vartotojiškumą, nuolat didėjančių atliekų kiekį. Visi lankytojai gali patekti į eglės vidų, o per visas šventes jų ten laukė staigmenos.

Dėl likimo dar nežinoma

Kaunietiška egle susidomėjo ne vienas mūsų parkas, kuris ją norėtų patalpinti į muziejų po atviru dangumi. Autorė yra gavusi ir iš užsieniečių pasiūlymą eglę parduoti. Jolanta Šmidtienė teigia dar nenutarusi, kam bus perduota ši netradicinė metų pabaigos švenčių puošmena.

„Jeigu neatsiras tikrųjų naujųjų eglės savininkų, teks ją nurengti. Tada plastiko buteliai ir karkasas bus priduoti antrinių žaliavų supirktuvėms. Tačiau labai tikiuosi, kad taip nenutiks, nes susidomėjimas tikrai didžiulis“, – sako J. Šmidtienė.

Tad belieka laukti Šv.Grabnyčių, o kol kas kauniečiai ir miesto svečiai gali grožėtis tuo, ką sugeba sukurti žmogaus rankos.


„EKO redakcija“

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas