*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. gruodžio 06 d.
Laikas 14:06:24

NAUJIENOS » Laimingiausias žmogus pasaulyje – prancūzų vienuolis

2012-11-06

Viskonsino (JAV) mokslininkų atliktas smegenų skanavimas prancūzų vienuoliui Matthieu Ricard parodė, kad šis žmogus yra laimingiausias žmogus pasaulyje. Iki šiol nėra pavykę užfiksuoti laimingesnio žmogaus.

66 metų amžiaus vienuolio ir molekulinės genetikos mokslininko smegenys pagamina tokį didelį gama bangų – jos siejamos sąmone, dėmesiu, mokymusi ir atmintimi – kiekį, kurio iki šiol neuromokslininkams nepavyko užfiksuoti.

Prieš 40 metų šis vienuolis paliko intelektualų Paryžiaus gyvenimą ir nukeliavo į Indiją studijuoti budizmą. Čia jis tapo vienu garsiausiu Dalai Lamos mokiniu. 

Pats vienuolis teigia, kad laimė priklauso nuo meditacijos. Anot jo, meditacija pagerina ir smegenų veiklą, ir žmogaus savijautą apskritai. Panašiai kaip svarmenų kilnojimas padeda užsiauginti raumenis, teigia M. Ricardas. Prancūzas įsitikinęs, kad visi gali būti laimingi – tereikia lavinti smegenis.

Tyrimu metu mokslininkai stebėjo vienuolio smegenis. Kuomet vienuolis meditavo, jo smegenys gamino aukštesnes didžiulį gama bangų kiekį. Šios bangos yra atsakingos už dėmesio išlaikymą, mokymosi gebėjimus bei atmintį. Taip pat paaiškėjo, kad vyro smegenys gamina neįprastai didelį kiekį laimės hormono seratonino.

Viskonsino universiteto mokslininkai M. Ricardo (ir daugelio kitų praktikuojančių meditaciją žmonių) smegenis tyrė prieš keturis metus. Jie teigia, kad kad didžiulis gama bangų kiekis fiksuojamas ne tik pas tuos žmones, kurie jau meditavo 50 tūkst. kartų, tačiau ir pas tuos, kurie tris savaites kiekvieną dieną meditavo bent 20 minučių, rašoma portale Dailymail.co.uk.

Neurologas Richard Davidson naujienų agentūrai AFP sakė džiaugėsi, kad pavyko įrodyti jog meditacija yra ne tik sėdėjimas po medžiu. Šis procesas keičia ne tik mūsų smegenis, bet ir mus pačius.


Wikimedia Commons nuotr.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

jasj — 2015-04-23 15:51

jezus jis mokslininkas genialus ,nepanasu jog tai tik nesurupinantis nieko seniokas ,jis beje garsaus intelektualo (prancuzu sunus) , jo smegenu issiskiriamas seratoninas(laimes hormonas ) toks didelis kad jus net ir kiek imanoma kokaino suvartoja nesugebetumete buti ne puse tiek laimingi kiek tas seniokas pagal jus nerupestingas :)

pravlaresa — 2012-11-12 16:03

Laimingiausias būni kai nereikia rūpintis kitais, nekurti jokių materialinių gėrybių, iš kurių gyvena ir negalintys pasirūpinti žmonės? :) . Taip, vaikai, žmpna, seni tėvai gerokai apsunkina ir gadina gyvenimą.

to Vidmantas — 2012-11-09 21:39

iskart puolimas. Gal, kai uzauginsit vaikus – galesit sau tai leisti…

bbd — 2012-11-09 15:47

bet tai labai kenkia rotsildams ir rokfeleriams ir anglu valdanciai dinastijai,, todel manau neuzilgo tai bus stipriai apmokestinta arba uzdrausta.

yoga smoga — 2012-11-06 11:54

nieko nebus, reikia pradet medituoti, nes kiek girdziu apie meditacija, tai vien teigiami dalykai :)

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas