Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugpjučio 13 d.
Laikas 19:29:17

Aktualijos » Langai blizgės iš naujo

2015-03-02

langai

Ateinant pavasariui, vis dažniau susimąstome apie artėjančius didžiuosius namų ruošos darbus, generalinę tvarką. Laukia ne itin malonios užduotys, kurias privaloma padaryti bent jau per balandį – švaros mėnesį. Langų valymas – vienas iš tokių darbų. Dalijamės patarimais, kaip nuvalyti stiklą, kad šis blizgėtų.

Pirmiausia, neklausykite tų, kurie siūlo langus valyti kreida, – nieko gero iš to nebus. Jei po ranka neturite langų plovimo skysčio, yra ir kita gera priemonė: į šiltą vandenį įlašinkite kelis lašus indų ploviklio ir gautu tirpalu plaukite langus.

Jei norite, kad lango stiklas blizgėtų, svarbu ir valymo kryptis: vieną lango pusę valykite iš viršaus į apačią, o kitą – iš dešinės į kairę. Tokia procedūra reikalinga tam, kad pamatytumėte, kur dar liko nenuvalytų vietų.

Atsiminkite, kad net labiausiai apsinešusį langą ar veidrodį nuvalysite šilto vandens ir kelių lašų amoniako tirpalu.

Švariais ir skaidriais langais džiaugsitės, jei naudosite namų gamybos valymo priemonę: jums tereikia 30 g vandens, 70 g glicerino ir poros lašų amoniako. Nuvalykite ir tiesiog palikite nudžiūti.

Jei stiklas apsinešė riebalais, pirmiausia tą vietą nuvalykite skudurėliu, suvilgytu alkoholyje.

Nešvarius stiklus galima valyti ir naudojant kur kas paprastesnį tirpalą: į dubenėlį su šiltu vandeniu negailėdami šliūkštelėkite acto ir gerai išmaišykite. Šis mišinys įveiks net purviniausius stiklus. Bet atsiminkite, kad mišiniu su actu nuvalytus langus reikia keletą kartų perbraukti skudurėliu, suvilgytu paprastame vandenyje. Ir galiausiai itin kruopščiai nusausinti medvilnine skepeta. Kitu atveju actas gali palikti pėdsaką – vieną kitą baltą dryžį.

Svarbu pasirinkti tinkamą dieną langams valyti. Ji turėtų būti saulėta ir nevėjuota. Saulėtą dieną kur kas geriau ant stiklo pamatysite purvo žymių, saulė greičiau nudžiovins langus.

Labai svarbu ir tai, kuo valote. Kas renkasi medžiaginius skudurėlius, kas langus po senovei nublizgina laikraščiu (tai nėra pats tinkamiausias sprendimas, nes popierius ne itin gerai sugeria vandenį), bet geriausia naudoti valytuvą su gumos juostele – tai pati profesionaliausia valymo priemonė.

Dar vienas naudingas patarimas: jei klijuotė ant virtuvės stalo ar plastmasiniai padėkliukai tapo lipnūs, nuplaukite juos šiltu muilinu vandeniu ir perskalaukite šaltu švariu, tada nusausinkite. Retkarčiais klijuotes nuvalykite pienu – taip jos tarnaus ilgiau.


Parengė Klementina Puolikaitė-Guobė

Wikimedia Commons nuotr.

valstietis


Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas