Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. spalio 26 d.
Laikas 09:39:34

EKOVAIKYSTĖ » Lavinamasis žaidimas mažyliams

2011-06-30

Šią savaitę gaminome lavinamąjį žaislą, kuriuo galima žaisti namuose, kelionėj ar tiesiog prie ežero. Šiuo metu mūsų vaikams labiausiai patinka į vairūs lavinamieji žaidimai, kuo mes labai džiaugiamės, nes nebe reikalo jie taip ir vadinami – dauguma lavinamųjų žaidimų skirti lavinti vaiko smulkiajai motorikai, kuri, kaip žinia, labai svarbi vaiko raidai.

Žaislas skirtas 2-3 m. vaikui, bet tobulinants galima daryti sudėtingesnį ar paprastesnį, tuomet amžiaus ribos prasiplečia. Šis žaidimas ne tik lavina smulkiąją vaiko motoriką, bet ir padeda mokantis skirti spalvas, koncentruoti dėmesį, susikaupti.

Prireiks – senos kartininės dėžės arba tiesiog storo kartono, dažų, teptuko, skalbinių segtukų (spalvotų arba medinių nespalvotų).

Iškerpame kvadratą iš kartono, jį nudažom keturiom slavom kvadratėliais iš abiejų pusių, tik žiūrėkit, kad spalvos abiejose pusėse sutaptų. Kuo vaikas mažesnis, tuo spalvų gama turi būti paprastesnė (paprastai naudojamos tik pagrindinės spalvos gamos – mėlyna, raudona, žalia, geltona). Jei žaidimą darote keturmečiui, tuomet spalvų gama galėtų būti įvairesnė. Mūsų dvimečiams keturios spalvos – pats tas. Na, jei vaikui pačiam leisite kvadratėlius nudažyti – šaunu!

Palaukiam kol dažai išdžius ir… jau galima žaisti! Duodame vaikui skalbinių segtukus, kuriuos turi atitaikyt kvadratėlio spalvai ir jį prisegti prie tos spalvos.

Kuo vaikas mažesnis, tuo segtuką prisegti jam bus sunkiau, gali prireikti ir tėvelių pagalbos. Kuo vaikas didesnis, tuo pagalbos jam pačiam mažiau reikės. Nepamirškit, kad visi žaidimai žaidžiama pagal individualią vaiko raidą – dvimetis dvimečiui nelygus, kaip ir keturmetis keturmečiui.

Tiesa, jei jūs turite medinius nedažytus segtukus, juos taip pat reiks nudažyti, tik jau dažyti segtukai nebus tinkami naudoti skalbiniams prisegti. Plastikinius segtukus drasiai galima naudoti tiek žaidimui, tiek skalbiniams.

Šį žaidimą pasigamint užtruksit tikrai neilgai, o žaidimas su juo suteiks vaikui daug džiaugsmo ne vieną kartą. Patarimas norintiems, kad žaidimas greit nenusidėvėtų – apklijuokite permatoma lipnia juosta, tuomet vaikas galės žaisti –žymiai ilgiau.


Parengė www.medinisarkliukas.lt

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas