Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugpjučio 13 d.
Laikas 09:37:05

Pažeidimai » Lietuvoje pagamintus dribsnius „Oho” uždrausta realizuoti Čekijoje

2012-11-28

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba gavo pranešimą iš Europos Komisijos per Skubių pranešimų sistemą apie nesaugų maistą ir pašarus (RASFF) apie į Čekiją iš Lietuvos įvežtus nesaugius dirbsnius „Oho” su cinamonu.

Lietuvoje pagamintus dribsnius „Oho” uždrausta realizuoti dėl juose nustatyto per didelio kiekio kumarino. Kumarinas – kvapioji medžiaga, kuri kaupiasi cinamono prieskoniuose. Palyginti nedideli kumarino kiekiai jautresniems žmonėms gali pažeisti kepenis, nors poveikis būna neilgalaikis. Cinamonas – prieskonis, gaunamas iš to paties pavadinimo medžių vidinės žievės. Jis naudojamas saldžių ir pikantiškų patiekalų gamyboje.

Dribsniuose nustatyta 34,9 mg/kg kumarino, kai pagal galiojančius teisės aktus didžiausias leidžiamas šios medžiagos kiekis maisto produktuose yra 20 mg/kg. Lietuvoje kumarino kiekį maisto produktuose reglamentuoja Lietuvos higienos norma HN 53-1:2001 „Leidžiami vartoti maisto priedai. Leidžiamos vartoti kvapiosios medžiagos ir kvapiųjų medžiagų gamybos žaliavos" (Žin., 2002, Nr. 24-891).

Dribsniai buvo pagaminti UAB Naujasis Nevėžis” (Jiesios g. 2, Ilgakiemis, Kauno raj.) pagal specialų užsakymą ir išplatinti tik Čekijoje, šios partijos produktai į Lietuvos rinką nepateko. Iš viso eksportuota 5 100 vnt. pakelių po 500 g.

Kauno valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos inspektoriai nedelsiant patikrino grūdų produktų gamybos įmonę UAB „Naujasis Nevėžis”. Minėtos partijos dribsnių „Oho” įmonėje nerasta.

„Lietuvoje mėginiai kumarinui nustatyti neimami, tokie tyrimai neatliekami. Kumarino sankaupos cinamone yra nevienodos (Ceilono cinamone randami maži kiekiai, kiniškame cinamone – didesni). Įmonės administracija atšaukė dribsnių su cinamonu gamybos receptūras, jos bus pakeistos numatant mažesnį cinamono kiekį. Gamybininkai taip pat įsipareigojo importuoti cinamoną iš kito tiekėjo”, – komentravo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Maisto skyriaus vyriausioji specialistė Vaida Svetulevičiūtė.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba atkreipia gyventojų dėmesį, kad ruošiantis Kalėdoms, reikėtų saikingai valgyti maisto produktus, kuriuose yra cinamono.


Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnybos inform.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas