*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. kovo 06 d.
Laikas 06:27:31

EkoAkademija » Šaukštelis linų sėmenų aliejus sveikatai ir grožiui

2011-06-08

Ekokomandos naujienų žinovė Vaiva šiandien atnešė linų sėmėnų aliejaus ir pareiškusi, kad tai jokia naujiena, o senolių palikta vertybė, įpareigojo apie šio aliejaus naudą informuoti mūsų skaitytojus. Suvartojusi šaukštelį šio puikaus aliejaus, nešu jums žinią, kaip galite antram gyvenimui prikelti savo plaukus, odą ir visą organizmą.

Kodėl verta naudoti linų sėmenų aliejų? Jame gausu naudingų amino rūgščių ir Omega 3 riebiųjų rūgščių. 1-2 arbatiniai šauksteliai aliejaus tolygūs 6-8 kapsulėms žuvų taukų. Labai tinka žmonėm, kurie netoleruoja žuvies taukų. Jis ne tik žymiai pigesnis už žuvų taukus, bet ir galite būti tikresni dėl kokybės.

Kur naudoti linų sėmenų aliejų? Visur. Tik ne kepimui… 

Sveikatai. Nuolat vartojamas aliejus iš inkstų šalina akmenis. Patartina vartoti žmonėms, turintiems nusiskundimų dėl skrandžio.

Maistui. Sėmenų aliejus keičia maisto skonį, todėl reikia įsitikinti, ar jums patiks jo skonis. Jei patiks, naudokite gryną: gerkite po šaukštą tris kartus per dieną, pilkite į sriubas, košes, darykite užpilą salotoms (citrinų sultys, prieskoniai, aliejus) arba tiesiog užpilkite ant silkutės su svogūniukais (net seilė teka…). Tinka pilti ant morkų ir razinų salotų. Jei negalite nuryti aliejaus gryno, darykite vitaminų pilną kokteilį iš pieno, uogų ar uogienės. Labai labai gardu. Galima vartoti ir linų sėklas. Jomis pagardinkite salotas. P.S. Kepti su šiuo aliejumi nepatartina, nes dings visos naudingosios medžiagos, dėl kurių šis aliejus toks vertingas.

Grožiui. Linų sėmėnų aliejaus kaukės labai stiprina plaukus, nuolat tepant, susitvarko išsišakoję plaukų galiukai. Jo įpila į maistą dėl kailio laikomiems vargšams gyvūnėliams, kad plaukas žvilgėtų ir būtų stiprus. Sėmenų aliejus tinka ir veido kaukėms (aliejų maišyti su maltais linų sėmenimis).

Laikymas. Linų sėmenų aliejų geriausia laikyti šaltai. Dalį, kurią naudojat, reikia laikyti šaldytuve, o kitą dalį šaldymo kameroje, tada jis nekarteja.

Kartumas. Net šviežias linų sėmenų aliejus turi kartumo, o kuo ilgiau stovės, tuo labiau kartės. Žiūrėkite, kada baigiasi aliejaus galiojimo data, nes paskui jis apkarsta ir nepadės nei laikymas šaldytuve, nei šaldiklyje.


Andriaus Pašukonio nuotr.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

aliejus — 2013-09-09 09:15

Aliejus apkarsta tik sendamas, jei aliejus šviežias – jis laikosi mėnesį.

RIMAS — 2013-03-16 12:43

TIK

sigis — 2012-06-27 10:42

dar viena pastaba. Šeštame forte yra “arklių vaistinė” visai netoli nuo žiedo į Petrašiūnus, tai ten net nemėginkit pirkt semionų, nes būsit išsitriučinti arba patys arba jūsų papugaičikai,…. Tik biskutį pravėrus maišelį tvoskia geras pelėsio kvapelis.

sigis — 2012-06-27 10:37

šis aliejus saugomas trumpai tik šaltoje ir tamsioje vietoje. Išsispausti turite tik patys arba po blatu gauti iš “bičiulio”. Paprastai gaunasi maža išeiga ir daug atliekų, tai spaudėjai ekonomina savo darbą, žaliavą , laiką, energiją ir masę, o paskum ir atliekas padrėkina, dar pakaitina (blatnesni pavaro į vidų garų). Tada jau gaunasi specifinio kvapo ir skonio techninis praduktas (pokostas, iš kurio seniau reikėdavo darytis aliejiniu dažus namuose arba špaklį grindims), apkartęs. Produktų (tuo pačiu ir bet kokių vadinamų SVEIKUOLIŲ piernikų nei su semionais, nei su aliejum negalima kaitint virš ~+50 C net ir trumpą laiko tarpą

Giedrė — 2012-03-05 08:30

aš pati išbandžiau “ant savęs” kiekvieną rytą išgeriu po valgomajį šaukštą linų sėmenų liejaus ir žinokite pamiršau kas yra skrandžio rūgšties kilimas. susitvarkė ir žarnyno veikla. labai džiaugiuosi ir visoms patariu. Bėje perku jį tiesiai iš spaudyklos, ir pigesnis nei Maximoje ir nudos daugiau

zinove — 2011-06-08 18:18

1. Šviežias sėmenų alijus NĖRA kartus
2. Pirkti iš maximos iš vis neapsimoka – būna iškart pasenęs, nors galiojimo datos ir ok – patariu ieškoti ir pirkti tiesiai iš spaudyklos
3. Dėl skonio nesuginčijama – kam patiks kam ne (:
O dėl naudos, tai bent jau man tai geriant kasdien po šaukštą, tai nagai susitvarke (prieš tai sluoksniavos ir skilinėjo), o plaukai atvirkščiai – bandžiau darytis kaukę, tai dar 5 kartus labiau išsišakojo – kaip šluota :(

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas