Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. birželio 01 d.
Laikas 00:16:18

Politika » Meksikos miesto meru taikosi tapti katinas

2013-06-21

katino-moriso-rinkimine-kampanija

Facebook nuotr. / Katino Moriso rinkiminė kampanija

Viskas prasidėjo nuo juokelio tarp draugų, kad katinas Morisas galėtų tapti Meksikos miesto Jalapa meru. Į socialinius tinklus įdėta katino nuotrauka tapo socialinės žiniasklaidos fenomenu, siunčiančiu rimtą žinutę politikams – žmonės yra nusivylę politine sistema.

Kaip skelbia portalas guardian.co.uk, katino savininkas Sergio Chamorro teigė, kad jo keturkojis draugas tapo simboliu, kaip žmonėms yra įgrisusios esančios politinės partijos ir politikai. Socialinėje žiniasklaidoje katino politinė kampanija pristatoma šūkiu „Pavargote balsuoti už žiurkes? Balsuokite už katiną“.

Facebook tinkle sukurtas specialus puslapis Candigato (kas iš ispanų kalbos išvertus reikštų kandidatuojantis katinas – red. past.) šiuo metu turi daugiau kaip 130 tūkst. „like“ paspaudimų. Šis rodiklis yra aukščiausias iš visų Jalapa apylinkėje išsikėlusių kandidatų rodiklių.

Meksikos miesto mero rinkimai vyks liepos 7 dieną, o šiuo metu katino Moriso Facebook puslapis perpildytas jo gerbėjų darbų – video klipų, marškinėlių maketų su katino atvaizdu ir pan.

„Tiesa ta, kad katinas Morisas man nebepriklauso, jis yra fanų traukos objektas“, – pripažino katino savaininkas ir pridūrė gaunantis daugybė laiškų, kuriuose yra raginamas kreiptis į rinkimų štabus su prašymu suskaičiuoti, kiek balsų bus atiduota už Moriso kandidatūrą, nors jo balsai oficialiai ir nebus įskaitomi.

Moriso pavyzdys įkvėpė daugybės kitų „neįprastų“ kandidatų atsiradimą kituose Meksikos miestuose – Chuarezo mieste savo kandidatūrą išsikėlė asilas, Oaxacoje – šuo, Tepice – viščiukas. Tiesa, nei vienas jų nesusilaukė tiek daug dėmesio kaip katinas Morisas.

Rinkimų instituto Verakruse atstovė Carolina Viveros ragino rinkėjus nekvailioti ir rinkimuose balsuoti už tikrus kandidatus, o ne tariamus katinus. „Rinkėjams svarbu nesiblaškyti ir rinktis oficialiai registruotus kandidatus“, – pabrėžė moteris.


grynas

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas