Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. sausio 22 d.
Laikas 10:57:28

GMO » „Monsanto“ atsiims prašymus ES įteisinti naujus GM augalus

2013-07-23

monsanto-protestas

Nuotr. iš undergroundhealth.com

„Monsanto“ trečiadienį, 2013 m. liepos 18 d., pranešė, kad atšauks visus savo pateiktus ir laukiančius patvirtinimo prašymus Europos Sąjungoje auginti naujų tipų genetiškai modifikuotus (GM) augalus, atsižvelgiant į tai, kad ES jiems auginti trūksta komercinių perspektyvų.

„Atšauksime patvirtinimo paraiškas artimiausiais mėnesiais“, – Reuters telefonu sakė „Monsanto“ prezidentas ir generalinis direktorius Europai Jose Manuelis Madero.

J. M. Madero teigė, kad sprendimas leis bendrovei sutelkti dėmesį į jos augantį tradicinių sėklų verslą Europoje, taip pat užsitikrinti ES leidimus importuoti bendrovės genetiškai modifikuotų augalų veisles, plačiai auginamas Jungtinėse Amerikos Valstijose ir Pietų Amerikoje.

The Daily Telegraph „Monsanto“ atstovas sakė: „Monsanto“ verslas Europoje yra labai stiprus ir augantis. Siekiant geriau pasitarnauti ūkininkams Europoje, mes per dešimtmetį investuosime kelis šimtus milijonų dolerių Europoje plėsdami savo tradicinių sėklų gamybą ir selekciją. Lygiagrečiai, genetiškai modifikuoti augalai yra labai sėkmingi visame pasaulyje. Siekiant visapusiškai remti abi šias sėkmės istorijas, nebesieksime patvirtinimų Europoje auginti naujus genetiškai modifikuotus augalus. Vietoje to, sutelksime dėmesį į sąlygų sudarymą genetiškai modifikuotų augalų importui į ES ir mūsų dabartinio verslo Europoje augimą.“

Europos Komisijos, kuri atsakinga už ES GMO patvirtinimo sistemą, atstovas patvirtino, kad „Monsanto“ ją informavo apie savo ketinimą atsiimti paraiškas.

„Monsanto“ buvo pateikusi prašymus leisti ES auginti dar penkias genetiškai modifikuotų kukurūzų veisles, vieną sojos veislę ir vieną cukrinių runkelių.

Taip pat bendrovė teigė, kad neatšauks savo prašymo atnaujinti patvirtinimą jos genetiškai modifikuotiems kukurūzams MON810 – vieninteliam GM augalui, kuris šiuo metu komerciškai auginamas Europoje. Genetiškai modifikuoti MON810 kukurūzai sudaro mažiau nei vieną procentą visų ES auginamų kukurūzų.

Komentuodama „Monsanto“ prašymų Europoje auginti naujus septynis genetiškai modifikuotus augalus atsiėmimą, Mute Schimpf iš Friends of the Earth Europe sakė: „GM pasėliai Europoje neturi rinkos: jų nenori visuomenė, jų nenori ūkininkai. (…) Tačiau „Monsanto“ toksiškas buvimas Europoje niekur nedingo. Ji vis dar planuoja Europoje auginti savo pagrindinį GM augalą, siekia išplėsti tradicinių sėklų kontrolę ir padidinti savo chemikalų, kurie teršia kaimo vietoves ir mūsų kūnus, pardavimus.“

Dabartinis „Monsanto“ žingsnis atspindi daugelio biotechnologijų bendrovių jaučiamą nusivylimą ES GMO patvirtinimo sistema. Sprendimai nuolat atidėliojami, ir tik tris veisles kada nors leista auginti ES.

Nors „Monsanto“ MON810 kukurūzai įteisinti auginti visoje ES, kelios šalys, įskaitant Prancūziją, Vokietiją ir visai neseniai Italiją, įvedė nacionalinius draudimus, kuriuos paskatino stiprus visuomenės pasipriešinimas technologijai.

Pernai Vokietijos biotechnologijų bendrovė BASF sustabdė genetiškai modifikuotų augalų vystymą Europoje ir perkėlė visą savo Europos GMO mokslinių tyrimų veiklą į Jungtines Amerikos Valstijas.

Nepaisant visuomenės priešiškumo genetiškai modifikuotiems maisto produktams, Europa yra viena didžiausių pasaulyje genetiškai modifikuotų grūdų pirkėjų, ji kiekvienais metais savo gyvulių pramonei importuoja daugiau nei 30 milijonų tonų daugiausia GM pašarų.

Parengta pagal Reuters, The Telegraph, Friends of the Earth Europe informaciją


www.gmo.lt

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas