Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 17 d.
Laikas 09:34:15

EkoAkademija » Natūralios plaukų plovimo priemonės

2015-11-30

plaukai

Moters plaukai – jos ginklas ir brangus papuošalas, kurio priežiūra reikalauja išskirtinio dėmesio. Ką jiems susiriebalavus darote pirmiausia? Greičiausiai sudrėkinate ir užpilate ant delnų šampūno – patinkančios spalvos ir kvapo, daugiau ar mažiau priimtinos sudėties (jei skaitote etiketes). Gerai, jeigu jis ekologiškas. Tik ar būtinai pirktinis?

Mūsų močiutės plaudavo plaukus juoda duonos plutomis arba pačia duona (nors ji labiau tinka kaukėms). Norinčioms pamėginti: reikia stiklinę juodos duonos trupinių užpilti karštu vandeniu ir pusvalandį palaikyti. Šią košele įtrinti į galvą ir plaukus, šiltai apvynioti ir nuplauti maždaug po 40 minučių.

Visiems žinoma, kad plovimui tinka ir kiaušinio trynys, veikiantis kartu ir kaip balzamas. Išplakite jį nedideliame kiekyje vandens ir naudokite vietoj pirktinio šampūno. Gerai nuskalaukite, kad neliktų jokio kvapo.

Pamėginkite pasidaryti naminį muilo riešutų šampūną: dviejuose litruose vandens 30 minučių ant silpnos ugnies pavirkite apie 15 muilo riešutų kevalų ir palikite per naktį, o kitą dieną pakartokite. Ataušęs skystis nukošiamas, išpilstomas į buteliukus ir yra tinkamas naudoti maždaug mėnesį. Įtrinkite jį į plaukus ir nenuplaukite 5 minutes. Jei kam kilo klausimas, kur ieškoti šio gamtos stebuklo – atidžiau pasidairykite parduotuvių skalbimo priemonių skyriuose.

Kartais galvos plovimui naudojamas ir sodos tirpalas. Šis būdas tinka toms, kurių plaukai linkę labai riebaluotis. Po trinkimo galima išskalauti vandeniu su trupučiu obuolių acto arba citrinos sulčių.

Vis dėlto reikia žinoti, kad iš tiesų švarina ne šios priemonės, bet vanduo. Būtent todėl užsienyje gana populiaru galvą plauti vien tik juo. Skamba beprotiškai? Tokiam žingsniui pasiryžimo reikia ne ką mažiau nei norint laikytis dietos. Bandžiusieji sako, kad praeina maždaug 6 savaitės, kol susinormalizuoja riebalinių liaukų veikla. Iki periodo pabaigos slepiamasi po skarelėmis, kepurėmis, neinama iš namų, šukuojama plaukus natūralių šerių šepečiu – po to galima pamiršti ir kondicionierius, ir šampūnus. Turbūt verta, nes plaukai tampa gražūs ir sveiki.

Prieš kelis šimtus metų galvos plovimui jokios chemijos nereikėjo. Šiandien, kuomet norime žengti koja kojon su visom naujovėm, turime taikstytis su pasekmėmis, kurios, deja, bene labiausiai matyti ant mūsų plaukų. Kad natūralios priemonės sveikiau nei pirktinės, sutinka daugelis, kad veiksmingiau – padvejojusi pritartų taip pat nemaža dalis. Vis dėlto universalaus recepto, deja, nėra. Raskite savajį, ir Jūsų plaukai Jums padėkos.


sveikata_logo

 

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas