Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. gegužes 31 d.
Laikas 01:50:24

Aktualijos » Naujiena vilniečiams – Lėtas turgus

2015-03-25

1-3Tymo_turgus

Ūkininkų užaugintus ir paruoštus produktus iš pirmų rankų vilniečiai galės įsigyti ne tik ketvirtadieniais. Nuo šiol Tymo kvartale bus prekiaujama ir šeštadienio rytais, o greta kokybiško maisto bus siūloma artimiau pažinti kaimo gyventojus, jų gyvenimo būdą bei auginamus produktus. „Lėtame turguje“ miestiečiai galės užmiršti greitą darbo savaitės tempą ir skirti laiko bendravimui.

„Lėto turgaus“ idėja kilo organizacijoje „Viva Sol“, stebint vis didesnį atotrūkį tarp miesto ir kaimo gyventojų. Pasak „Viva Sol“ vadovės Deimantės Žigytės, „Vėlyvą šeštadienio rytą vyksiantis turgus turėtų tapti erdve gerai praleisti laiką, kur greta pokalbių su ūkininkais, maisto produktų degustacijų, bus siūlomos kitokios galimybės pažinti kaimo žmones bei jų veiklą – produktų gamybos demonstracijos, įvairios kūrybinės dirbtuvės ar paskaitos.“

Šią idėją palaikė ir Tymo turgelio asociacija, kuri prie „Lėto turgaus“ vystymosi prisidėjo iš organizacinės pusės. „Ketvirtadienį atėję žmonės skuba, mes nespėjame pabendrauti ir pasikalbėti, o dirbantieji dažnai visiškai negali atvykti. Nuo šiol visi norintys sveikai maitintis galės apsilankyti įdomesniame turguje, kuriame bus ir renginių, ir įvairios informacijos“, – sako uogines kultūras, vaisius bei retas daržoves auginanti Genovaitė Sakalauskienė iš Žalgirių.

G. Sakalauskienė džiaugiasi, kad ketvirtadienio turguje apsiperkantys žmonės ypatingai pasitiki čia prekiaujančiais ūkininkais ir jų pateikiama informacija, o šie tai vertina bei yra suinteresuoti vystyti pasitikėjimu grįstą ryšį. Ypatingai smalsiems ir mėgstantiems aktyvų poilsį žemdirbiai žada galimybes aplankyti jų ūkius ir prisidėti prie sezoninių darbų.

Artimiausią šeštadienį „Lėto turgaus“ ūkininkai prekiaus įvairia produkcija: šviežiomis ir konservuotomis daržovėmis, vaisiais, uogomis, pienu ir jo produktais, mėsos gaminiais, upėtakiais, rugine duona, miltais, konditerijos produktais, medumi, sultimis ir kitais gėrimais. Čia pat prie prekystalių su miestiečiais jie dalinsis savo velykinio stalo tradicijomis ir rekomenduos šventinių patiekalų receptūras.

Tik šeštadieniais iškilsiančiame unikaliame „Lėto turgaus“ paviljone miestiečių laukia kaskart rengiama speciali programa. Kovo 28 dieną čia įsikurs „Skonio universiteto laboratorija“, kur bus galima išmėginti prekybos centrų bei ūkininkų siūlomus produktus. Turgaus metu moterys galės susipažinti su natūralios kosmetikos gamyba, o vyrai sužinoti kaip tradiciškai daromi batų tepalai. Čia pat bus galima išmėginti įvairių vaistažolių arbatas, o vaikai galės išmokti velykinių kiaušinių marginimo vašku.

Nuo kovo 28 dienos „Lėtas turgus“ Tymo kvartale vyks kiekvieną šeštadienį nuo 10 iki 14 valandos.


laikas

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas