*/ ?>
Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2021 m. spalio 23 d.
Laikas 13:41:42

Atliekos » Neįprasti majonezo panaudojimo būdai

2015-05-06

majonezas

Majonezas – tai produktas, kurio pagrindą sudaro kiaušiniai, aliejus ir kokia nors rūgštis (paprastai – citrinų sultys arba actas). Dažniausiai jis, žinoma, naudojamas maistui, tačiau jeigu nusprendėte pradėti gyventi sveikai, neskubėkite jo išmesti – juk panaudoti majonezą galima pačioms įvairiausioms reikmėms. Dalinamės keliomis idėjomis!

Klijų ir mazuto dėmės ant rankų

Jeigu po ranka nėra jokių kitų patikrintų priemonių, metas šaldytuve ieškoti majonezo. Šis produktas padeda lengviau pašalinti įvairias lipnias dėmes – pavyzdžiui, naftos, sakų, deguto. Tiesiog užtepkite ant probleminės zonos majonezo ir palaukite kelias minutes. Pro procedūros užtenka nusiplauti rankas karštu vandeniu ir muilu.

Baltos dėmės nuo vandens ant medinių paviršių

Puodelių ir lėkščių žymes ant medinių paviršių padeda pašalinti majonezas. Majonezą reikia užtepti nestoru sluoksniu ir patrinti .

Veido priežiūros priemonė

Dėl sudėtyje esančių aliejų ir kiaušinių majonezas puikiai pamaitina ir suminkština odą. Galite pasidaryti šio produkto kaukę: ištepkite veidą (srities aplinkui akis nelieskite), palaukite 10-20 minučių ir nuplaukite vėsiu vandeniu. Tai padės pašalinti nešvarumus ir išlyginti odą.

Priemonė nuo utėlių

Kai kurie dermatologai rekomenduoja kovai su utėlėmis naudoti majonezą. Kitaip nei daugelis kitų priemonių, majonezas – pigus ir saugus, be to – efektyvus (ką, deja, ne visada galima pasakyti apie cheminius preparatus – utėlės jiems tampa atsparios). Kad atsikratytumėte utėlių, ištepkite galvą ir plaukus majonezu, užsimaukite dušo kepuraitę ir palikite taip per naktį. Ryte išplaukite galvą su šampūnu, iššukuokite plaukus tankiomis šukomis. Procedūrą galima pakartoti po 7-10 dienų.

Kondicionierius plaukams

Majonezo pagrindą sudaro kiaušiniai, saulėgrąžų aliejus ir actas. Visi kartu šie komponentai suteikia plaukams itin gražią ir sveiką išvaizdą, t.y. juos drėkina, stiprina, minkština, pamaitina. Tiesiog užtepkite ant švarių plaukų ir pamasažuokite, paskirstykite per visą plaukų ilgį, užsimaukite maišiuką arba dušo kepuraitę ir palaukite 20-30 minučių. Po to kruopščiai išplaukite su šampūnu.

Priemonė nuo nudegimų saulėje

Šaltas majonezas slopina skausmą, suminkština odą ir paskatina gijimo procesus.

Minkština sugrubusią ir suragėjusią odą

Užtepkite majonezo ant probleminių vietų (alkūnių, kelių, pėdų), palikite 10 minučių ir nuplaukite šaltu vandeniu.

Vaikiški piešiniai ant sienų

Mažiausių šeimos narių ant sienų paliktus šedevrus padės nuvalyti majonezas. Jis gerai šalina pieštukų pėdsakus. Tiesiog patepkite juos majonezu, palikite 5-10 minučių, ir nuvalykite švariu drėgnu skuduriuku.

Nagų stiprinimo priemonė

Majonezas drėkina ir maitina nagus, mažina jų lūžinėjimą. Išbandykite! Įdėkite į dubenėlį majonezo ir palaikykite jame nagus 5 minutes, tada nusiplaukite rankas šiltu vandeniu. Kartokite šią procedūrą kasdien, ir jūsų nagai taps tvirtesni ir patrauklesni.

Grąžina pianino klavišams blizgesį

Jeigu norite grąžinti mylimam instrumentui ankstesnę išvaizdą, brangių priemonių nereikia – užtenka užtepti ant klavišų majonezo ir gerai patrinti. Efektą pamatysite iš karto.

Padeda pašalinti lipdukų žymes

Ką bendra turi visi lipdukai? Ant stiklo, indų ir veidrodžių jie palieka pėdsakus, kuriuos labai sunku pašalinti. Tačiau tai padaryti daug lengviau, jeigu naudojate majonezą. Tiesiog ištepkite juo visą lipduką, palikite kelioms minutėms ir atsargiai patrinkite skuduriuku – majonezas suminkštins popierių ir ištirpins klijus.

Padeda pašalinti plaukuose įsivėlusią kramtomąją gumą

Jeigu guma įsivėlė į plaukus, patepkite majonezu aplinkui gumą ir atsargiai ją traukite plaukų sruoga žemyn.

Suteikia blizgesio kambarinių augalų lapams

Viskas, ką reikia padaryti – tai popierine servetėle ant lapų užtepti šiek tiek majonezo ir patrinti. Šia gudrybę naudoja daugelis profesionalių floristų, galite pamėginti ir jūs. Jūsų augalų lapai atrodys ryškūs ir blizgantys kelias savaites.

Padeda nutraukti nuo piršto žiedą

Jeigu žiedas spaudžia pirštą, nuimti papuošalą bus lengviau, jeigu aplinkui patepsite majonezu, ir pasukiosite bei pajudinsite žiedą. Produktas labai slidus, todėl ženkliai sumažina trintį ir palengvina šią užduotį.

Sumažina vyrių girgždėjimą

Jeigu užtepsite ant vyrių lašelį majonezo, greitai pamiršite durų girgždesį. Tiesiog atidarykite ir uždarykite duris keletą kartų, kad majonezas geriau suteptų vyrius, ir nuvalykite majonezo perteklių servetėle.

Medinių baldų įtrūkimai

Nedidelius medinių baldų įtrūkimus užpildykite majonezu, ir nuvalykite skuduriuku, kad pašalintumėte majonezo perteklių. Dėl sudėtyje esančių aliejų mediena per kelias dienas išbrinks, ir įtrūkimai bus mažiau pastebimi.

O kokių majonezo panaudojimo būdų žinote jūs?


sveikata_logo

 

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Sorry, the comment form is closed at this time.

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas!


Joga Kaune, meditacija kaune


renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas