Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. rugpjučio 10 d.
Laikas 10:47:47

Atliekos » Nelegalūs sąvartynai dygsta kaip po lietaus

2011-10-25

Panevėžio mieste ir rajone kyla šiukšlių kalnai. Daugelyje vietų sąvartynai uždaryti, o jų teritorija paženklinta šiukšles draudžiančiais pilti ženklais. Tačiau atsiranda įsigudrinančių šiukšles pilti šalia buvusio sąvartyno teritorijos, dažniausiai tiesiog kelkraštyje.

Lapkritį – padangų kalnai

Netrukus vairuotojai pradės keisti vasarines padangas žieminėmis, todėl aplinkosaugininkai ir komunalinių skyrių specialistai baiminasi, kad vėl jų kalnai iškils įvairiose netikėtose vietose. Pernai Panevėžyje prieš Vėlines ties Ramygalos gatvės kapinių tvora buvo sukrauta tokia didžiulė krūva naudoti netinkamų padangų, kad komunalininkai ir „Panevėžio specialus autotransportas“ vos spėjo laiku jas išvežti, kad atvykę kapinių lankyti žmonės iš kitų šalies vietų neišvystų kraupaus vaizdo. Šiemet tai gali pasikartoti.

Tačiau bet kur kraunamos ne tik padangos. Štai Piniavos pakraštyje prie įrengtos maudyklos, kur vasarą poilsiauti susirenka ne tik šios gyvenvietės, bet ir miesto gyventojai, prie konteinerių pūpso krūvos įvairiausių šiukšlių. Piniaviečiai sako, kad žmonės čia meta viską: statybines medžiagas, stambias buitines atliekas, padangas ir t.t.

Pažeidėjus sunku surasti

AB „Panevėžio specialus autotransportas“ specialistų teigimu, kovoti su tokiais šiukšlintojais darosi vis sunkiau. Juk ant atliekų pažeidėjas nepalieka savo pavardės ar adreso. Jeigu toks gamtos teršėjas sugaunamas, jam skiriama bauda. Tačiau čia patenkama į tam tikrus įstatymų spąstus. Mažiausia bauda, pasak bendrovės vadovų, yra skiriama, kai pažeidėjas išmeta ne mažiau kaip vieną kubinį metrą atliekų. Na o už 5 ir daugiau kubinių metrų atliekų skiriama 3 – 6 tūkstančiai litų. Jei atliekos pavojingos, jų savininkui gresia 4 – 8 tūkst. litų bauda.

Panevėžio rajono savivaldybės Architektūros skyriaus vyriausioji specialistė Sigita Biveinienė sako, kad gyventojai nuolat praneša apie nesąžiningus žmones. Jos teigimu, kartais pavyksta teršėjus nustatyti, tačiau tai reti atvejai. Jei šiukšlintojai išsiaiškinami, jie privalo ne tik sumokėti baudą, bet ir sutvarkyti tą vietą, kur išmetė šiukšles.

Šalia buvusių sąvartynų dygsta nelegalūs

Panevėžio rajone uždaryti buvę seni sąvartynai, nes veikia naujas modernus atliekų tvarkymo centras. Tačiau pasižvalgius po apylinkes, kuriose tie sąvartynai rekultivuoti, susidaro labai prastas įspūdis. Štai prie kelio Panevėžys – Pavašuokiai – Miežiškiai esančiame Pučekų kaime ilgai veikė gana nedidelis šiukšlynas. Jau keleri metai, kai jis oficialiai uždarytas. Už sąvartyno yra naudojamas smėlio ir žvyro karjeras, kurio savininkė – UAB „Gruntinvesta“. Įvažiavimas užtvertas, šalia pastatyti ženklai, tačiau pakelėje – kalnai šiukšlių. Čia ir automobilių plastmasinės detalės, ir įvairios buitinės atliekos.

Bendrovės vadovas Valdas Kecoris sako, kad ir kelią sutvarkė, ir ženklus sustatė, bet pastatyti prie įvažiavimo dar ir sargą nėra lėšų. Be to, bendrovei tai nepriklauso. V. Kecorio teigimu, gerai, kad bent taip sutvarkyta, t.y. sąvartynas uždengtas ir oficialiai uždarytas, tačiau šiukšlinimas rodo mūsų žmonių mentalitetą. Jis pripažįsta, kad savivaldybėms sudėtinga kariauti su vėjo malūnais, nes šiukšlintojas turi būti „už rankos pagautas“, kitaip sunku įrodyti, kad šiukšles išpylė būtent jis.

Miškus ir kitas vietas kontroliuoja rajono seniūnijos, o Panevėžio miesto savivaldybės Viešosios tvarkos ir kontrolės vyriausioji specialistė Rosita Baltutytė sako, kad mieste beveik kasdien vykdomi reidai. Šiemet pažeidėjams surašyti trys protokolai, tačiau problemos tai neišspręs. Jeigu žmogus negerbia gamtos, negerbia ir pats savęs, tačiau kai kam tai – nė motais.


Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas