Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2018 m. vasario 24 d.
Laikas 02:28:21

GROŽIS » Paakių odos priežiūra

2012-02-07

Oda apie akis yra labai plona (apie 0,005 mm). kadangi ji turi labai mažą riebalinį sluoksnį ir yra mažai drėkinama, nuolatos veikiama mūsų 10 000 ir daugiau kasdienių veido mimikų, ne nuostabu, kad pirmieji senėjimo požymiai, tokie kaip odos raukšlelės atsiranda būtent apie akis.

Metams bėgant, patiriant nuolatinį stresą ar nuovargį išryškėja ir kitos paakių odos problemos, tokios kaip vadinamieji maišeliai po akimis, patamsėję ratilai. Norėdamos išsaugoti šią gležną ir greičiausiai pažeidžiamą paakių odą turėtumėte pradėti ja rūpintis nuosekliai ir sistemingai jau nuo 20 metų amžiaus.

Taigi, pateiksime keletą patarimų kaip išsaugoti stangrią ir jauną paakių odą:

 • pakankamas poilsis kiekvieną dieną, mažiausiai 8 valandos miego per parą padės ne tik jūsų odai švytėti bet ir jums jaustis pozityviai,
 • nepatariama miegoti ant pernelyg aukštos pagalvės, nes tai gali sutrikdyti galvos kraujagyslių kraujotaką, o tai tiesiogiai veikia paakių odą. Rekomenduotinas pagalvės aukštis ne daugiau nei 5 cm.
 • rinkitės švelnius pagalvių užvalkalus, kurie neerzintų savo šiurkštumu veido odos ir niekada negulėkite įsikniaubusios į pagalvę, nes tai skatiną veido raukšlių atsiradimą.
 • Stenkitės nesiprausti vandenių iš čiaupo, o tik atikėlus patrinkite veidą arbatos leduku. Arbatos ledukus galite pasigaminti užplikiusios žaliosios arbatos, ramunėlių, medetkų. 70 laipsnių vandeniu užpilkite žoles ir palaikykite 10 minučių, nukoškite ir supilkite į ledo formeles. Galite į kiekvieną formelę įdėti medinį dantų krapštuką, tuomet leduku bus patogiau naudotis ir nešals pirštai jį laikant. Jeigu nėra galimybės pasinaudoti ryto ledukų masažu, stenkitės bent jau atgaivinti veidą vėsiu vandeniu arba apsipurkšti hidrolatu ir leisti jam natūraliai nudžiūti.
 • Kruopščiai nuvalykite nuo veido odos ir akių makiažą ir nepalikite jo likučių. Makiažo valiklį galite pasigaminti pačios.
 • Valydamos akis stenkitės kuo mažiau jas trinti. Mechaninis odos apie akis trynimas taip pat skatina raukšlių atsiradimą. Užtepkite makiažo valymo priemonės ant akių vokų ir paakių ir palaikykite kelias minutės, tada švelniai nuvalykite drėgnu vatos tamponėliu arba nuplaukite šiltu vandeniu.
 • Reguliariai masažuokite veido odą ir sritį apie akis, jei dar to nebandėte, galite pasikonsultuoti su savo kosmetologe arba pamatyti čia.
 • Paakiams drėkinti ir maitinti naudokite specialiai tam skirtus paakių kremus. Kadangi paprastas veido kremas bus per sunkus gležnai paakių odai. Pasigaminti lengvą paakių kremą galite ir pačios.
 • Žmonėms turintiems tamsius ratilus po akimis patariama naudoti paakių kremus su kofeinu, kuris skatina kraujotaką ir kalogeno gamybą. 
 • Paakių kremo naudokite nedaug, kelis lašelius kremo švelniai pirštų galiukais paskirstykite paakių zonoje neliesdamos apatinių blakstienų linijos, kad kremas nepatektų į akis.
 • Dėl kremo naudojimo viršutiniems akių vokams yra skirtingos dermatologų nuomonės, vieni pataria vokams negausiai naudoti tą patį paakių kremą, kiti teigia, kad ilgalaikis viršutinių akių vokų tepimas kremu gali sukelti akių uždegimą. Taigi, reikėtų atsižvelgti į savo akių jautrumą.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas