Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. gegužes 30 d.
Laikas 09:25:32

Aktualijos » Pašarų priede nustatytas didelis teršalų dioksinų kiekis

2015-02-23

karves

Skubių pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema RASFF gautas pranešimas, kad Vokietijoje pagamintame pašarų priede cinko okside nustatytas teršalų dioksinų kiekis, kuris didžiausią leistiną koncentraciją viršijo beveik 10 kartų.

Taršą toksinėmis medžiagomis savikontrolės tyrimais nustatė pašarų priedą gaminusi Vokietijos įmonė „Grillo Zinkoxid GmbH“ (Halberstädter Straße 15, Goslar, Vokietija). Vokietijos atsakinga institucija bendradarbiaudama su gamintoju, nedelsiant ėmėsi priemonių nesaugiems produktams atšaukti iš rinkos.

Remiantis Vokietijos atsakingos institucijos informacija, nesaugus pašarų priedas išplatintas Belgijoje, Danijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Lenkijoje ir Šveicarijoje. Be to, Vokietijos įmonėje „Salvana Tiernahrung GmbH“ šis dioksinais užterštas pašarų priedas buvo panaudotas pašarų premiksų gamyboje. Nustatyta, kad 3 šių premiksų partijos (iš viso 4700 kg) buvo atvežtos į Lietuvą.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistams atlikus skubų tyrimą, išsiaiškinta, kad į mūsų šalį nesaugius premiksus įvežė UAB „Baltic waste management“ (Lietuva). Nedelsiant uždrausta naudoti nesaugių partijų premiksus pašarų produktų gamyboje ir tiekti į rinką.

Dioksinai – politoksinių medžiagų grupė, turinti panašų poveikį gyvūnams ir žmogui. Jie ne tik gali susilpninti gyvūnų bei žmogaus organizmo imunitetą, bet ir sukelti onkologines ligas. Į organizmą patekę dioksinai kaupiasi organizmo riebaliniame audinyje, jie neigiamai veikia kepenis, imuninę ir nervų sistemas, dauginimosi funkcijas.


VMVT inform.

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas