Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2020 m. vasario 24 d.
Laikas 04:31:45

Aktualijos » Pavasariop – nemokamos gydomosios mankštos senjorams

2014-02-23

senjoraiVilniaus visuomenės sveikatos biuras kviečia senjorus pavasarį pasitikti aktyviai ir energingai.

Nuo kovo 5 d. kiekvieną trečiadienį ir penktadienį vyks nemokamos specializuotos mankštos senjorams: III–V nuo 10 val. – gydomoji kūno kultūra, III–V nuo 12 val. – specializuota gydomoji mankšta „Sveika nugara“, III–V nuo 14 val. – gydomoji kūno kultūra. Mankštos vyks adresu Polocko g. 12, Vilniaus visuomenės sveikatos biure. Išankstinė registracija: renginiai@vvsb.lt, tel. 8 5 205 34 17.

Reguliarus fizinis aktyvumas yra vienas iš svarbiausių veiksmų, kuriuos galima daryti norint pagerinti savo sveikatą. Skiriant laiko mankštai, galima kontroliuoti savo svorį, stiprinti kaulus ir raumenis, pagerinti psichinę sveikatą ir nuotaiką, sumažinti riziką susirgti širdies ir kraujagyslių ligomis.

Gydomoji kūno kultūra – tai fizinių pratimų rinkinys, padedantis pagerinti ir išlaikyti kaulų, raumenų, širdies ir kraujagyslių, kitų sistemų funkcinę būklę bei sustiprinti visą organizmą. Gydomosios mankštos metu salėje dirbama su kineziterapinėmis priemonėmis – kamuoliais, gumomis, lazdomis ir kt.

Mankšta susideda iš kelių dalių:

– Bendra stiprinanti mankšta – stiprina visą organizmą, gerina ištvermę, pusiausvyrą ir koordinaciją, lavina vikrumą ir lankstumą, stiprina sąnarių, raiščių struktūras.

– Kvėpavimo mankšta – visiems, ne tik sergantiems kvėpavimo takų ligomis, bet ir sveikiems, reikėtų mokytis taisyklingai kvėpuoti, t. y. įkvėpti oro pilna krūtine. Kvėpavimo gimnastika suaktyvina imuninę sistemą, padeda nugalėti stresą, miego sutrikimus, padeda išvengti ar įveikti širdies kraujagyslių, kvėpavimo sistemos ligas, pagerėja plaučių ventiliacija, normalizuojasi kraujospūdis.

Gydomosios mankštos trukmė – 50 minučių.

Mankštos „Sveika nugara“ pratimų komplekso tikslas – sustiprinti juosmens srities raumenis, koreguoti laikyseną, tai yra ir pilvo preso, ir nugaros raumenų jėgos, ištvermės ir koordinacijos ugdymas. Atliekami pratimai tobulina jėgos ištvermę, gerina kraujo apytaką, stiprina liemens raumenų jėgą, padeda įveikti nugaros, sprando, pečių juostos, sąnarių skausmą.


bernardinai_logo

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas