Paieška:
ekologiskas oras

Šiandien 2018 m. birželio 21 d.
Laikas 23:57:13

NAUJIENOS » Pavojingiausi sveikatai kambariniai augalai

2015-11-16

geleKambariniai augalai – ne tik namų interjero detalė. Taip, jie valo orą ir džiugina akį, tačiau ne visada yra tokie naudingi, kaip įprasta manyti. Kai kurie iš jų labai pavojingi tiek jums, tiek jūsų vaikams ar gyvūnams. Štai ką apie juos reikia žinoti.
 
Sanseverija

gele1

Šis gana nereiklus augalas valo orą, tačiau namuose, kuriuose yra vaikų, sanseverijas reikėtų laikyti jiems nepasiekiamoje vietoje. Patekusios į burną, jos gali tapti gerklės skausmo, gausaus seilėtekio ir vėmimo priežastimi.
 
Hortenzijos

gele2

Jeigu gyvūnas arba žmogus suvalgys gabaliuką šio augalo, neišvengiamai teks patirti stiprų pilvo skausmą, viduriavimą, kvėpavimas taps sunkesnis. Šis augalas gali privesti netgi prie komos. Geriau savo namuose jo nelaikyti.
 
Alavijai

gele3

Nors apie alavijų naudą kalbama daug (gydo žaizdas, įpjovimus, nudegimus ir kitus odos pažeidimus), tačiau dažniausiai nutylima, kad vartoti į vidų jų negalima – alavijai dirgina žarnyną, o naminiams gyvūnams viskas gali baigtis daug liūdniau.
 
Narcizai

gele4

Be abejo, tai vienas iš gražiausių augalų, kuriuos galima auginti namuose, tačiau nepamirškite, kad jie labai nuodingi. Narcizai gali sukelti pykinimą ir viduriavimą, pakelti kraujospūdį. Na, o pagunda atsikąsti svogūnėlio iš viso gali baigtis mirtimi.
 
Irisai

gele5

Pavojingi tiek vaikams, tiek suaugusiesiems. Sukelia pykinimą, vėmimą ir staigiai pakelia temperatūrą (kaip karštinės atveju).
 
Hiacintai

gele6

Kaip ir narcizai, sukelia pykinimą ir vėmimą. Naminiams gyvūnams jie pavojingi gyvybei.
 
Difenbachijos

gele7

Labai populiarus augalas, tačiau mažai kas žino, kad jis gali tapti gerklės skausmų priežastimi. Difenbachijų sultys, patekusios į vaiko arba jūsų augintinio organizmą, gali juos nužudyti.

Oleandrai

gele8

Labai toksiški. Naminiai gyvūnai miršta, net jeigu praryja nedidelį oleandro lapelį. Suaugusiems žmonėms difenbachijos sukelia silpnumą, galvos svaigimą, aritmiją ir raumenų drebulį.
 
Spatifilis

gele9

Labai dažnai sukelia alergines reakcijas, o patekęs į žmogaus organizmą gali tapti mierties priežastimi. Lengvesniais atvejais ištinsta lūpos, gerklė, liežuvis.
 
Angliškoji gebenė

gele10

Vienodai nuodinga tiek žmonėms, tiek gyvūnams. Šios gebenės sutrikdo kvėpavimą, sukelia traukulius, vėmimą, o blogiausiu atveju – paralyžių ir komą.
 
Rinkitės kambarinius augalus išmintingai, pasidomėkite ne tik jų privalumais, bet ir trūkumais, jeigu nenorite pakenkti savo, jūsų artimųjų ir augintinių sveikatai. Pasidalinkite šia informacija ir su kitais!


sveikata_logo

 

Susiję straipsniai


Kiti komentarai

Komentarų nėra.

Komentuoti

*
*

Naujienlaiškis  Naujienlaiškis

Gaukite šviežiausias naujienas du kartus per savaitę!


Mokymu centras ir seminarai

Joga Kaune, meditacija kaune

Mielos dovanėlės moterims
renginiai


Savaitės vaizdelis

Išsiliejusios vasaros spalvos (foto) 0

Aplinkosauginiai filmai

Hey.lt - Nemokamas lankytojų skaitliukas